Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 20 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy prawie 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Adršpach-Broumov-Dvur Kralove (ZOO + Safari) (2-dniowa)
Program wycieczki:
 
- > Adršpach 
  • wędrówka po Skalnym Mieście, grota z wodospadem, przejazd tratwą po jeziorku górskim
- > Broumov 
  • zwiedzanie starego browaru klasztornego z degustacją piwa, klasztor Benedyktynów z kopią Całunu turyńskiego (jedynego w Europie Środkowej) oraz podziemiami z 17-18 wiecznymi mumiami
- > Dvur Kralove
  • zwiedzanie największego w Czechach ZOO połączonego z Safari – przejazd specjalnym autobusem między wolno biegającymi zwierzętami
 
Cena: 
z rejonu Międzyrzecza: 335 zł. 
z innych miejscowości - cena zbliżona
 
Świadczenia: autokar LUX  z dwoma kierowcami, opłaty parkingowe, przewodnik, nocleg, śniadanie, obiadokolacja, utrzymanie kierowcy i przewodnika, ubezpieczenie NNW i KL, VAT.
Dodatkowo bilety wstępów – ok. 500 Kč
 
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Skalne Miasto w Adršpach – ma postać skał zbudowanych z piaskowców ciosowych. Jest to zbiorowisko niesamowitych formacji skalnych, w których przy odrobinie fantazji można dopatrzyć się różnych postaci z realnego świata. W swojej wędrówce po tym dziwnym świecie napotkamy Starościnę, Starostę, Kochanków, Głowę Cukru, Rynek Słoni i wiele innych tworów skalnych. Możemy podziwiać 16-metrowy wodospad tworzący niesamowitą scenerię w mrocznej grocie. Na śródgórskim jeziorku długości 316m, w sezonie letnim można płynąć łódkami i podziwiać „Wyspy Hawajskie” i „Gibraltar”. 
 
Broumov – malownicze miasteczko założone w XIII w., nad rzeką Stĕnavą w Kotlinie Broumovskiej. Jego rozwój związany jest z zakonem benedyktynów, którzy od 1491r. do XVIII w. byli właścicielami miasta i okolic – dużo wcześniej bo w 1260r. rozpoczęli budowę centrum klasztornego. W tym czasie miasto było ważnym ośrodkiem kultury, przemysłu i kupiectwa a w XVI w. stało się znanym w Europie ośrodkiem sukienniczym. Broumov zachował kształt urbanistyczny z XIII w. Miejskie domy, dawniej renesansowe, zmieniły w zasadniczy sposób swój wygląd w XIX w. Najciekawszym zabytkiem jest drewniany kościół p.w. NMP z 1449r., najstarsza tego typu świątynia w Czechach. Nad miastem wznosi się potężna bryła barokowego klasztoru Benedyktynów. Broumov słynie również z jednego z najstarszych browar klasztornych w Czechach. W czasie zwiedzania browaru w otoczeniu pachnącego słodu, wyprodukowanego przez własną słodownię i najlepszego czeskiego chmielu żateckiego odkrywamy tajemnice produkcji jednego z najstarszych piw klasztornych. Zobaczymy jak rodzi się prawdziwe piwo, wytworzone z najlepszych miejscowych surowców, krystalicznie czystej wody pompowanej z własnej studni artezyjskiej o głębokości ponad 32 metrów oraz najlepszych drożdży piwnych. Po zwiedzeniu browaru zostajemy ugoszczeni tym piwem charakteryzującym się lekko słodkawym, delikatnym i łagodnym smakiem z przyjemnym chmielowym aromatem i goryczką. 
 
ZOO i Safari w Dvur Kralove – zalicza się do najpiękniejszych ZOO Europy i świata. Pod względem ilości posiadanych zwierząt (ponad 2300 osobników) jest największym i najbardziej znanym czeskim ogrodem. Fachowcy uważają go za unikatowy bank genów zwierząt afrykańskich, których jest największym hodowcą w Europie. Od maja do września działa Safari, które w dwóch częściach, pieszej i przemierzanej, specjalnie do tego przystosowanym autobusem, przedstawia wiele gatunków zwierząt afrykańskich w otoczeniu i społecznościach zbliżonych do warunków naturalnych.
Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-159-78-25
Regon 891059687

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 604-303-440
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

Zaświadczenie
nr 170/8/01/2004
o wpisie do Rejestru Organizatorów
i Pośredników Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer rejestrowy w Centralnym
Rejestrze Zezwoleń Ministerstwa
Sportu i Turystyki  03256

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl