Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 20 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy prawie 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Szwecja-Dania (wycieczka promowa)
Program wycieczki:
 
- > przeprawa promowa na trasie Świnoujście – Ystad,
 
- > przeprawa promowa na trasie Ystad - Świnoujście,
 
- > przejazd do Malmö - krótkie zwiedzanie :
  • rynek Stortorgen z zabytkowym ratuszem oraz budynek Turting Torso – najwyższy budynek mieszkalny w Szwecji)
- > przejazd przez 16-kilometrowy most Øresund łączący dwie wyspy nad Bałtykiem
 
- > Kopenhaga:
  • Syrenka Kopenhaska,
  • fontanna Gefion,
  • Ratusz Miejski,
  • Pałac Królewski,
  • Katedra,
  • siedziba Parlamentu – Zamek Christiansborg,
  • XVIII-wieczna dzielnica portowa Nyhaven,
  • czas wolny - spacer deptakiem „Stroeget” znanego z najmodniejszych sklepów, restauracji oraz występów artystów i muzyków), 
- > wizyta w Muzeum Fabryki piwa Carlsberg w Kopenhadze - połączona z degustacją piwa
 
 
Wycena wycieczki na konkretne zapytanie.
 
Świadczenia: autokar LUX , opłaty parkingowe, pilot, przewodnik po Skandynawii, 2 noclegi na promach w kajutach dwuosobowych, 2 śniadania w formie bufetu szwedzkiego, 2  kolacje ( zestaw 3-daniowy z napojami – kawa lub herbata, woda mineralna), suchy prowiant w dniu wycieczki do Kopenhagi, opłaty za dwukrotny przejazd mostem Øresund , bilet wstępu do muzeum piwa Carlsberg, utrzymanie kierowcy i pilota,  ubezpieczenie od NNW i KL, składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, VAT. 
 
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Świnoujście – popularna miejscowość wypoczynkowa i uzdrowiskowa, a jednocześnie ważny węzeł komunikacji i port morski o międzynarodowym znaczeniu. Na skutek „cofania się” morza obszar Świnoujścia wciąż powiększa się. Piaski osadzające się przy brzegu sprawiły, że w ciągu 200 lat linia brzegowa w tym rejonie przesunęła się o 1,5 km. Piaszczysta plaża ma 10 km długości i dochodzi do 100 m szerokości. Jedyne miasto w Polsce położone całkowicie na wyspach - obejmuje w swych granicach 44 wyspy i wysepki, z których 3 są zamieszkałe. Niemal od zarania swych dziejów miasto to pełniło ważne funkcje militarne. W połowie XIX wieku zostało silnie ufortyfikowane. Szczególnie intensywnie rozbudowywano w Świnoujściu i okolicy różnorodne instalacje wojskowe przed II wojną światową - to tu Niemcy prowadzili eksperymenty z wyrzutniami rakietowymi. 
 
Kopenhaga – historia miasta sięga XII wieku, ale stolicą Królestwa Danii jest od pierwszej połowy XV wieku - dzisiaj liczy 1,5 mln mieszkańców. W zaskakujący sposób łączy w sobie kameralność i cechy jednej z europejskich metropolii. Aż 25% ludności Danii pracuje w stolicy. Ta mała aglomeracja jak na stolicę europejską, zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem organizowania konferencji. Należy też wspomnieć, że Kopenhaga szczyci się mianem najbezpieczniejszej stolicy Europy. Układ urbanistyczny miasta bardzo sprzyja „ekologicznym” turystom, którzy po centrum mogą poruszać się pieszo, ponieważ do wszystkich atrakcji turystycznych można dotrzeć w ciągu 15 minut. Drugim sposobem na zwiedzanie są rowery - nieodłączny widok w Danii, gdyż Duńczycy propagują ochronę środowiska. Kopenhaga ufundowała tysiące rowerów, które można bezpłatnie używać w obrębie miasta po wielokilometrowych ścieżkach rowerowych. Niezwykłą atmosferę miasta świetnie oddaje deptak Stroeget, który nazywany jest oddechem Kopenhagi, to tu Duńczycy odpoczywają. Warto zboczyć z głównych tras i zajrzeć w mniej uczęszczane zaułki, przypominające scenerią baśnie Andersena, który mieszkał w Kopenhadze. Nie należy jednak zapominać, że Kopenhaga była siedzibą władców Danii, jak i miejscem o dużym znaczeniu militarnym ze względu na bliskość Szwecji oraz ważną drogą morską przez cieśninę Oeresund. 
 
Malmö – miasto powstało w XIII wieku, dzisiaj liczy 225 tyś. mieszkańców i jest największym miastem Skanii i trzecim pod względem wielkości w Szwecji. Jest ważnym ośrodkiem komunikacyjnym, przemysłowym, handlowym oraz jednym z centrów kulturalnych kraju. Silnie zróżnicowane etnicznie, ponieważ ok. 25% miejscowej społeczności stanowią obywatele innych narodowości. Pośród kilkudziesięciu nacji najliczniej reprezentowani są Arabowie, Polacy (15 tysięcy), Turcy, Węgrzy i Somalijczycy. Miasto swój rozwój zawdzięcza doskonałemu położeniu nad wodami cieśniny Oeresund i na skrzyżowaniu dróg wiodących z kontynentu w głąb Szwecji.
 
Most przez cieśninę Öresund łączący duńską wyspę Zelandię, na której leży Kopenhaga ze Szwecją i Malmö otwarto w lipcu 2000r. Jest to jedna z największych konstrukcji tego typu w Europie. Sam most liczy sobie 8 km, w najwyższym miejscu wznosi się 70 m ponad poziom wody. Za mostem 4 km drogi (i linii kolejowej) biegnie przez sztuczną wyspę Pepparholmen, kolejne 4 km to tunel po stronie duńskiej. 
Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-159-78-25
Regon 891059687

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 604-303-440
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

Zaświadczenie
nr 170/8/01/2004
o wpisie do Rejestru Organizatorów
i Pośredników Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer rejestrowy w Centralnym
Rejestrze Zezwoleń Ministerstwa
Sportu i Turystyki  03256

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl