Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 20 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy prawie 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Złoty Stok-Lądek Zdrój-Kotlina Kłodzka (2-dniowa)
Program wycieczki:
 
- > Złoty Stok
 • kopalnia złota -  w tym przejazd podziemną kolejką oraz Muzeum Minerałów (zalecana ciepła odzież (temperatyra w kopalni wynosi 7°C)
- > Lądek Zdrój
 • pijalnia wód mineralnych
 • Arboretum
- > Polanica Zdrój
 • park zdrojowy
 • pijalnia wód
 • zjazd torem saneczkowym
- > Duszniki Zdrój
 • Muzeum Papiernictwa
- > Kudowa Zdrój
 • park zdrojowy
 • pijalnia wód
 • kaplica czaszek
 • skansen "Szlak Ginących Zawodów"
 • degustacja chleba ze smalcem
 
 
Cena:
(przy 44 uczniach płatnych)
z Wałbrzycha 225 zł
z Legnicy 225 zł
z Wrocławia 225 zł
 
W cenie:
 • przejazd autokarem,
 • opłaty parkingowe,
 • przewodnicy,
 • bilety wstępów do kopalni złota, pijalni wód w Lądku Zdroju, Polanicy Zdroju, Kudowie Zdroju, Arboretum,  Muzeum Papiernictwa, jeden zjazd torem saneczkowym, skansenu
 • 1 nocleg
 • wyżywienie: 1 obiadokolacja, 1 śniadanie oraz degustacja chleba z dodatkami
 • VAT
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Złoty Stok – kopalnia złota – historia wydobycia złota w tej miejscowości sięga X w.. W XII w. był tu duży ośrodek górniczy, a w XVI złoto wydobywane w Złotym Stoku stanowiło 8% produkcji europejskiej. Od XVIII w. wydobywano tu arsen, uzyskując przy okazji 60 kg złota rocznie. Od 1996r. mieści się tutaj Muzeum Złota. W sztolni Gertrudy podziemna trasa ( dł. ok. 350m ), kończy się przy zaporze spiętrzającej podziemny potok. Sztolnia Czarna wiodąca XVII – wiecznymi ręcznie kutymi chodnikami ( dł. 250m ) prowadzi 23m w dół do unikatowego zjawiska – podziemnego wodospadu o wys. 8m. W muzeum znajduje się ekspozycja map górniczych, minerałów sudeckich i urządzeń wydobywczych.
 
Lądek Zdrój – najstarsze uzdrowisko w Sudetach – tutejsze źródła znano już w średniowieczu, pierwsza wzmianka o nich pochodzi z 1325r. W części miejskiej zachowany został średniowieczny układ urbanistyczny. Na Białej Lądeckiej kamienny gotycki most z XVI w.- przebudowany w XVIII w. z figurą św. Jana Nepomucena. „Wojciech” – wizytówka Lądka Zdroju – zakład przyrodoleczniczy z XVI w. , przebudowany gruntownie dwieście lat później jest wzorowany na łaźniach tureckich. We wnętrzu unikalny marmurowy basen do kąpieli leczniczych i pijalnia wody. W części uzdrowiskowej znajduje się „Leśny Ogród Drzew i Krzewów – Arboretum”, gdzie rośnie ok. 250 gatunków i odmian drzew i krzewów. Blisko Lądka Zdroju znajduje się Jaskinia Radochowska, druga pod względem wielkości w polskich Sudetach wschodnich – ponad 265m podziemnych korytarzy.
 
Kłodzko – miasto leżące na prastarym szlaku handlowym Praga – Wrocław z ponad tysiącletnią historią i licznymi zabytkami. Do najcenniejszych zalicza się gotycki kościół Wniebowzięcia NMP wzniesiony w latach 1344-1428, barokowy kościół Franciszkanów z XVII w., most św. Jana zbudowany w 1390r. ( będący miniaturową kopią praskiego mostu Karola ), oraz renesansowe kamienice mieszczańskie w Rynku z XV – XVI w.
 
Polanica Zdrój – najmłodsze, a równocześnie jedno z najbardziej nowoczesnych uzdrowisk dolnośląskich, o ładnej pensjonatowej zabudowie harmonijnie wkomponowanej w śródgórski pejzaż. Ozdobą jest promenada wzdłuż Bystrzycy Dusznickiej oraz park zdrojowy z palmami, egzotycznymi gatunkami drzew i podświetlana fontanna. W parku pijalnia wód gdzie można oglądać (i kupić po atrakcyjnych cenach) kolekcję kamieni szlachetnych. Od 2002r. dodatkową atrakcją jest rynna saneczkowa długości 750m.
 
Duszniki Zdrój – miasto uzdrowiskowe, którego źródła lecznicze znane już były w 1408r.. W części zdrojowej oryginalny park zdrojowy z pijalnią wód z 1844r., dworek i pomnik Chopina. Atrakcją w letnie weekendy jest kolorowa fontanna.
 
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju – unikatowy młyn papierniczy, budowla o efektownych szczytach z 1605r. Zachowany w niezmienionej postaci, jest jedynym w Polsce i jednym z nielicznych w Europie przykładem barokowego budownictwa przemysłowego. W dalszym ciągu produkowany tu jest według starej technologii papier czerpany.
 
Kudowa Zdrój – uzdrowisko z XVII-wieczną tradycją. Ozdobą uzdrowiska jest pięknie utrzymany park zdrojowy, a w nim rzadkie już dziś drzewa m.in. czarny świerk sudecki, sosny kalifornijskie, dęby piramidalne oraz egzotyczne krzewy i różnokolorowe kwietniki. W parku największa na Dolnym Śląsku i uznawana za najładniejszą pijalnia wód.
 
Kaplica czaszek w Czermnej ( dzielnica Kudowy Zdrój ) – barokowa kaplica z 1776r., którą wzniósł miejscowy proboszcz W.Tomaszek po zebraniu na okolicznych polach kości poległych w czasie wojen XVII i XVIII w. oraz zmarłych w czasie zarazy cholery. Sufit, ściany i ołtarz wyłożone są szczątkami 3 tyś. osób, szczątki 21 tyś. spoczywają w krypcie pod podłogą.
 
Skansen „Szlak Ginących Zawodów” - gospodarstwo składające się z kilku drewnianych chat wiejskich, wiatraka z 1886 r., pracowni garncarskiej oraz ptasiego mini ZOO ze strusiem emu chętnie jedzącym z ręki. W pracowni garncarskiej prezentowane jest ręczne toczenie na kole garncarskim naczyń z gliny – po pokazie można samemu wytoczyć takie naczynia. W jednej z chat odbywają się na zamówienie pokazy wypieku chleba tradycyjną metodą na zakwasie w piecu chlebowym.
Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-159-78-25
Regon 891059687

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 604-303-440
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

Zaświadczenie
nr 170/8/01/2004
o wpisie do Rejestru Organizatorów
i Pośredników Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer rejestrowy w Centralnym
Rejestrze Zezwoleń Ministerstwa
Sportu i Turystyki  03256

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl