Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 20 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy prawie 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Berlin
Program wycieczki:
 
- > Alexanderplatz
- > wieża telewizyjna
- > Czerwony Ratusz
- > Fontanna Neptuna
- > Unter den Linden (Aleja Lipowa) – najwspanialszy bulwar berliński
  • Brama Brandenburska
  • pomnik Fryderyka Wielkiego
  • Uniwersytet
  • Opera
- > Katedra 
- > Wyspa Muzeów – zwiedzanie jednego z muzeów ( Pergamonmuseum lub Egipskiego)
 
Cena:
z Wałbrzycha 130 zł
z Legnicy 120 zł
z Wrocławia 135 zł
Dodatkowo bilety wstępów – około 15 Euro
 
W cenie:
  • przejazd autokarem,
  • opłaty parkingowe,
  • przewodnik,
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • VAT
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Berlin – stolica Niemiec w latach 1871-1945 oraz od 1991 r. do dziś. Położony jest j pomiędzy rzeką Sprewą a Hawelą. Jego powierzchnia to ok. 900 km² a liczba mieszkańców ok. 3,5 mln. Prawa miejskie otrzymał w XIII w. Od 1486r. mieściła się tu rezydencja elektorów brandenburskich, a od 1709 stolica Prus. Dziś Berlin jest olbrzymim ośrodkiem przemysłu elektronicznego i elektromechanicznego, posiada również rozwinięty przemysł maszynowy, metalowy, precyzyjny, poligraficzny, chemiczny, środków transportu, odzieżowy i spożywczy. Swoją siedzibę ma tutaj wiele, liczących się w świecie przedsiębiorstw handlowych, banków i innych instytucji finansowych. Miasto to również znaczące centrum handlowe (międzynarodowe targi, wystawy), turystyczne, kulturalne oraz naukowe. Stolica Niemiec jest ważnym węzłem komunikacyjnym. Kolejowo łaczy Europę wschodnią z zachodnią, działają tutaj trzy lotniska (Tempelhof, Shönefeld i Tegel), a wokół miasta biegnie drogowa obwodnica (Ring) połaczona z siecią autostrad. Po II wojnie Światowej w Berlinie istniał wspólny zarząd wojsk okupacyjnych (4 sektory: amerykański, brytyjski, francuski i sowiecki). Przełomową datą był rok 1989, wtedy to bowiem nastąpiła rozbiórka muru berlińskiego oddzielającego dwa Światy. Zaczął się nowy etap w rozwoju i urbanistyce miasta.
 
  
 
  
 
Unter den Linden – odcinek alei Unter den Linden pomiędzy Schloßbrücke a Friedrichstraße to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w Berlinie. Zachowały się tu wspaniałe barokowe i klasycystyczne budowle, dzieła najwybitniejszych architektów. Pałace wznoszone dla członków rodziny królewskiej po odbudowie z wojennych zniszczeń są budowlami użyteczności publicznej. W przepięknym barokowym gmachu dawnej Zbrojowni warto zwiedzić Niemieckie Muzeum Historyczne. 
 
Brandenburger Tor (Brama Brandenburska) to symbol Berlina. Wspaniała klasycystyczna konstrukcja wzorowana na ateńskich Propylejach jest dziełem Carla Gottharda Langhansa. Powstała w latach 1789-1791, a do 1795r. ukończono jej dekoracje rzeźbiarskie. Potężna dorycka kolumnada zwieńczona belkowaniem i attyką ujęta jest dwoma pawilonami otoczonymi kolumnami. Brama Brandenburska była świadkiem niemal wszystkich wielkich wydarzeń w mieście. Tutaj odbywały się parady wojskowe i demonstracje robotnicze, tutaj świętowano powstanie cesarstwa niemieckiego i dojście Hitlera do władzy. Tu zawisła radziecka flaga w maju 1945r., a 17 czerwca 1953r. zabito 25 robotników w Berlinie Wschodnim. I właśnie tutaj 9 listopada 1989r. upadły pierwsze płyty muru dzielącego miasto. 
 
Bebelplatz (Plac Bebela) nosił niegdyś nazwę Opernplatz (Plac Opery) i miał być centralnym punktem projektowanego Forum Fridericianum. I choć pierwotnie koncepcja opracowana zrealizowana została tylko częściowo, to jednak z biegiem lat wokół placu powstało wiele ważnych budowli, m.in. Opera, Stara Biblioteka nazywana komodą. 
 
Humboldt Universität – uniwersytet berliński został założony w 1810r. z inicjatywy Wilhelma von Humbolda. W uczelni tej pracowało wielu wybitnych uczonych niemieckich: filozofów, lekarzy, fizyków, m.in. Albert Einstein. 
 
 
Schauspielhaus (Teatr Komedii) – prawdziwa perła późnego klasycyzmu, wspaniały gmach teatralny będący jednym z największych osiągnięć architektonicznych. Fasadę teatru zdobi potężny joński portyk poprzedzony schodami. Przed fasadą znajduje się lśniący bielą marmuru pomnik Fryderyka Schillera. 
 
Schloßbrücke – jeden z najpiękniejszych mostów łączy Schloßplatz z Unter den Londen. Połyskujące czerwienią granitowe filary zwieńczone zostały śnieżnobiałymi, wykonanymi z marmuru grupami rzeźbiarskimi. 
 
Museumsinsel – północna część wyspy oblanej odnogami Szprewy nazywana jest Wyspą Muzeów, tu właśnie, na miejscu dawnych ogrodów pałacowych, w XIX i XX w. powstał wspaniały kompleks muzealny. Pierwsze wzniesiono tzw. Altes Museum, wspaniały klasycystyczny gmach według projektu Karla Friedricha Schinkla. Następnie powstały: Neus Museum, w którym znalazły się zbiory sztuki egipskiej, Alte Nationalgalerie, gdzie pomieszczono kolekcję sztuki współczesnej i Bode Museum, przeznaczone na kolekcję sztuki europejskiej. Jako ostatnie wzniesiono Pergamonmuseum, w którym do dziś podziwiać można wspaniałe obiekty architektoniczne przeniesione ze starożytnych miast Hellady. 
 
Pergamonmuseum – Jedno z najsławniejszych muzeów europejskich ze zbiorami starożytnymi zawdzięcza swą sławę i nazwę ołtarzowi z Pergamonu. Ołtarz Pergamoński, pochodzący z lat 180-160 roku p.n.e. to ogromna konstrukcja poświęcona Zeusowi i Atenie, znaleziona została w Turcji i przywieziona do Berlina w 1903 r. Muzeum zostało wzniesione z myślą o pomieszczeniu znalezisk archeologicznych z obszaru Bliskiego Wschodu. Powstało w latach 1909-1930 i mieści pod jednym dachem trzy niezależne kolekcje sztuki: starożytnej, islamu i Bliskiego Wschodu. W Dziale Azji Zachodniej można podziwiać eksponaty z czasów babilońskich – z VI wieku p.n.e. Najcenniejszym eksponatem Działu Islamskiego jest fasada jordańskiego pałacu z Mshata z 743 roku n.e., ofiarowana cesarzowi Wilhelmowi II przez sułtana tureckiego.
 
  
 
Fernsehturm – wieża telewizyjna, nazywana przez berlińczyków „teleszparagiem” lub „wykałaczką”, jest do dziś najwyższą budowlą miasta. 365-metrowa budowla wzniesiona została w latach 1965-1969 przy współpracy szwedzkich specjalistów. Stanowi dobry punkt orientacyjny, a w pogodne dni z platformy widokowej roztacza się wspaniały widok do 40 km. Powyżej platformy widokowej znajduje się Tele-Cafe, która w ciągu godziny kilkakrotnie obraca się wokół osi. 
Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-159-78-25
Regon 891059687

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 604-303-440
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

Zaświadczenie
nr 170/8/01/2004
o wpisie do Rejestru Organizatorów
i Pośredników Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer rejestrowy w Centralnym
Rejestrze Zezwoleń Ministerstwa
Sportu i Turystyki  03256

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl