Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 25 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy ponad 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Złoty Stok-Góry Stołowe-Kotlina Kłodzka (2-dniowa)
Program wycieczki:
 
- > Złoty Stok
  • kopalnia złota - w tym przejazd podziemną kolejką oraz Muzeum Minerałów - zalecana ciepła odzież (temperatyra w kopalni wynosi 7°C) 
 
- > Góry Stołowe
  • Błędne Skały (rezerwat skalno-krajoznawczy)
 
- > Kudowa Zdrój
  • spacer po uzdrowisku - park zdrojowy
  • pijalnia wód
  • kaplica czaszek
 
- > Duszniki Zdrój
  • park zdrojowy
  • dworek Chopina
  • Muzeum Papiernictwa
 
- > Wambierzyce 
  • bazylika zwana „Śląską Jerozolimą”
  • skansen ze zbiorami sprzętu AGD
  • mini ZOO
  • ognisko z pieczeniem kiełbasek
 
Cena:
 
z Wałbrzycha 350 zł
z Legnicy 350 zł
z Wrocławia 350 zł
 
Istnieje możliwość zorganizowania imprezy integracyjnej z muzyką, piwem, grillem, itp. - płatnej dodatkowo.
 
W cenie:
  • przejazd autokarem,
  • opłaty parkingowe,
  • przewodnicy,
  • rezerwacje biletów,
  • 1 nocleg
  • wyżywienie: 1 obiadokolacja, 1 śniadanie 
  • ognisko z pieczeniem kiełbasek + dodatki
  • utrzymanie przewodnika i kierowcy,
  • ubezpieczenie NNW,
  • VAT
Dodatkowo bilety wstępów do kopalni złota, Gór Stołowych, pijalni wód, kaplicy czaszek, Muzeum Papiernictwa i skansenu – ok. 100 zł
 
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Złoty Stok – kopalnia złota - historia wydobycia złota w tej miejscowości sięga X w.. W XII w. był tu duży ośrodek górniczy, a w XVI złoto wydobywane w Złotym Stoku stanowiło 8% produkcji europejskiej. Od XVIII w. wydobywano tu arsen, uzyskując przy okazji 60 kg złota rocznie. Od 1996r. mieści się tutaj Muzeum Złota. W sztolni Gertrudy podziemna trasa (dł. ok. 350 m), kończy się przy zaporze spiętrzającej podziemny potok. Sztolnia Czarna wiodąca XVII-wiecznymi ręcznie kutymi chodnikami (dł. 250 m) prowadzi 23m w dół do unikatowego zjawiska - podziemnego wodospadu o wys. 8m. W muzeum znajduje się ekspozycja map górniczych, minerałów sudeckich i urządzeń wydobywczych. 
 
Góry Stołowe – jedyne w Polsce góry płytowe, zbudowane z ułożonych piętrowo warstw piaskowca, od milionów lat niszczone przez erozję, czego efektem jest niepowtarzalny krajobraz tych gór. Przecina je przepiękna Szosa Stu Zakrętów, część niedokończonej Drogi Sudeckiej, której budowę rozpoczęto w latach 30. XX w. 
 
Szczeliniec Wielki – wchodzi w skład Korony Gór Polskich i Korony Sudetów, najwyższy szczyt Gór Stołowych (919 m n.p.m.). Wiodą na niego 664 kamienne schody, które wykuł pod koniec XVIII w. sołtys Karłowa Franz Pabel. Szczyt Szczelińca to oszałamiający skalny labirynt, gdzie jeszcze w lipcu w niektórych miejscach (Piekiełko) zalega śnieg. 
 
Błędne Skały - rezerwat skalno - krajoznawczy na skraju masywu Skalniaka (915 m n.p.m.) o pow. 21 ha. Osobliwość przyrodnicza (taka jak na Szczelińcu), gdzie można podziwiać labirynty i fantastyczne formy skalne. 
 
Kudowa Zdrój – uzdrowisko z XVII-wieczną tradycją. Ozdobą uzdrowiska jest pięknie utrzymany park zdrojowy, a w nim rzadkie już dziś drzewa m.in. czarny świerk sudecki, sosny kalifornijskie, dęby piramidalne oraz egzotyczne krzewy i różnokolorowe kwietniki. W parku największa na Dolnym Śląsku i uznawana za najładniejszą pijalnia wód. 
 
Kaplica czaszek w Czermnej (dzielnica Kudowy Zdrój) – barokowa kaplica z 1776r., którą wzniósł miejscowy proboszcz W.Tomaszek po zebraniu na okolicznych polach kości poległych w czasie wojen XVII i XVIII w. oraz zmarłych w czasie zarazy cholery. Sufit, ściany i ołtarz wyłożone są szczątkami 3 tyś. osób, szczątki 21 tyś. spoczywają w krypcie pod podłogą.
 
Polanica Zdrój – najmłodsze, a równocześnie jedno z najbardziej nowoczesnych uzdrowisk dolnośląskich, o ładnej pensjonatowej zabudowie harmonijnie wkomponowanej w śródgórski pejzaż. Ozdobą jest promenada wzdłuż Bystrzycy Dusznickiej oraz park zdrojowy z palmami, egzotycznymi gatunkami drzew i podświetlana fontanna. W parku pijalnia wód gdzie można oglądać i kupić po atrakcyjnych cenach kolekcję kamieni szlachetnych. Od 2002r. dodatkową atrakcją jest rynna saneczkowa długości 750 m.
 
Duszniki Zdrój – miasto uzdrowiskowe, którego źródła lecznicze znane już były w 1408r.. W części zdrojowej oryginalny park zdrojowy z pijalnią wód z 1844r., dworek i pomnik Chopina. Atrakcją w letnie weekendy jest kolorowa fontanna.
 
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju – unikatowy młyn papierniczy, budowla o efektownych szczytach z 1605r. Zachowany w niezmienionej postaci, jest jedynym w Polsce i jednym z nielicznych w Europie przykładem barokowego budownictwa przemysłowego. W dalszym ciągu produkowany tu jest według starej technologii papier czerpany.
 
Wambierzyce – dawna osada tkaczy zwana „Śląską Jerozolimą” - znane jako miejscowość pielgrzymkowa. W centrum bazylika z 1718r. wzorowana na słynnej świątyni Salomona w Jerozolimie. Jedną z atrakcji jest sławna ruchoma szopka z 1882r. z 800 figurkami, dzieło miejscowego cieśli Wittiga. Najnowszą atrakcją jest Gospodarstwo Agroturystyczne wieloletniego sołtysa Wambierzyc Pana Mariana Gancarskiego. Jest to skansen, który zawiera zbiory sprzętów użytku codziennego naszych przodków - drobne sprzęty AGD, wyposażenie wnętrz izb mieszkalnych i warsztatów pracy. Na terenie skansenu znajduje się mini ZOO.
 

 

Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddziały:
ul. Nałkowskiej 51/7
61-677 Poznań

Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-103-34-42
Regon 890593539

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

wpis nr 874/8/2021
do Rejestru Organizatorów Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer ewidencyjny 28867  w Centralnej
Ewidencji Organizatorów Turystyki Ministerstwa
Rozwoju

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl