Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 20 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy prawie 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
O nas
Działalność gospodarczą w zakresie turystyki rozpoczęliśmy 29 września 1995 roku w ramach spółki cywilnej "Pol-Zdrój". Spółka dzierżawiła ośrodek wczasowy w Polanicy Zdroju i prowadziła usługi w zakresie turystyki. 
W związku z wejściem Ustawy o usługach turystycznych z dniem 5 sierpnia 1997 roku wyodrębniono z niej Biuro Usług Turystycznych "GRATUS", stanowiące firmę rodzinną, której jedynym zadaniem są usługi w zakresie organizacji wypoczynku i turystyki w kraju i za granicą. 
 
Po spełnieniu wszystkich wymogów wynikających z w/w Ustawy Wojewoda Dolnośląski w dniu 8 października 1999 roku wydał Zezwolenie Nr 11/Z/1999 na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie organizowania imprez turystycznych w kraju i krajach europejskich, zmienione w dniu 9 lutego 2001 r. na Zezwolenie Wojewody Dolnośląskiego Nr 8/Z/2001.
 
Po zmianie Ustawy o usługach turystycznych, w dniu 6 grudnia 2004 roku otrzymaliśmy Zaświadczenie Wojewody Dolnośląskiego o wpisie do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Dolnośląskiego o numerze 170/8/01/2004. Obecnie pod tym numerem znajdujemy się w rejestrze prowadzonym przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego.
 
Biorąc pod uwagę długoletnie doświadczenie i rozeznanie rynku turystycznego, postanowiliśmy w oferowaniu naszych usług nie zawężać się wyłącznie do Klientów z Dolnego Śląska ale poszerzyć ją do Klientów całej zachodniej części naszego kraju. Aby być bliżej tych Klientów w dniu 26 października 2017 r. otworzyliśmy oddział Biura koło Międzyrzecza w Nowej Niedrzwicy.
 
Jesteśmy zarejestrowani – jako Biuro i Oddział - w Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych w Ministerstwie Sportu i Turystyki pod numerem 03256. 
 
Co roku w kwietniu odnawiamy polisę OC na rzecz klientów w związku z działalnością wykonywaną przez organizatorów turystyki. Gwarancję ubezpieczeniową udziela nam Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. AXA.  Regularnie składamy comiesięczne deklaracje i opłacamy składki za każdego klienta do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.
 
Działalność Biura Usług Turystycznych "GRATUS" od samego początku była i jest nastawiona wyłącznie na Klienta grupowego. Dlatego ofertę kierujemy do wszystkich tych stowarzyszeń, zakładów pracy i szkół, które w swoich kierunkach działań przewidują krajowe i zagraniczne wycieczki turystyczne. 
 
Nasza oferta jest tylko wstępną propozycją. Każda z oferowanych wycieczek może być zmodyfikowana i dostosowana do Państwa potrzeb i życzeń - jesteśmy również otwarci na Wasze propozycje.
 
Pamiętając o wybranej przez nas nazwie Biura - "GRATUS" - z łaciny "uczynny, przyjemny, godny podziękowania, sprawiający komuś przyjemność" staramy się świadczyć usługi na najwyższym poziomie. 
Jako firma z długim stażem dobrze znamy specyfikę branży turystycznej i dostosowujemy ofertę do jej potrzeb oraz potrzeb naszych Klientów. 
 
Jesteśmy przekonani, że oferta Biura Usług Turystycznych "GRATUS" spełni Państwa oczekiwania, przynosząc zadowolenie ze współpracy z naszym Biurem, a nam da satysfakcję z dobrze wykonanej usługi.
 

 

Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-159-78-25
Regon 891059687

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 604-303-440
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

Zaświadczenie
nr 170/8/01/2004
o wpisie do Rejestru Organizatorów
i Pośredników Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer rejestrowy w Centralnym
Rejestrze Zezwoleń Ministerstwa
Sportu i Turystyki  03256

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl