Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 25 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy ponad 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Poznań - Puszczykowo
Program wycieczki:
 
- > Puszczykowo
  • - pracownia Arkadego Fiedlera
- > Poznań:
  • Ostrów Tumski

            -  katedra z grobami Mieszka I i Bolesława Chrobrego
            -  kościół NMP
            -  Psałteria
            -  Akademia Lubrańskiego
             - pałac Arcybiskupi

  • Stare Miasto
            -  Stary Rynek
            -  Ratusz z oryginalnymi pomieszczeniami
            -  Pręgierz, Waga Miejska, Domy Budnicze
            -  Wzgórze Przemysława z Zamkiem Królewskim
            -  Pałac Górków
            -  kościoły podominikańskie i pojezuickie
            -  kościół Franciszkanów
 
Cena:
(przy 44 uczniach płatnych)
z Wałbrzycha 105 zł
z Legnicy   95 zł
z Wrocławia   95 zł
 
W cenie:
  • przejazd autokarem,
  • opłaty parkingowe,
  • przewodnik,
  • bilety wstępów do podziemi katedry i ratusza oraz pracowni Arkadego Fiedlera
  • VAT
Uwaga:zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Puszczykowo – Muzeum Pod Totemem powstało w prywatnej willi Arkadego Fiedlera, znanego podróżnika i pisarza. Urządzono je w 1973 r. jeszcze za życia pisarza. Oryginalna ekspozycja zawierająca zdjęcia, mapy oraz pochodzące prawie z całego świata wydania 32 książek jego autorstwa. W pomieszczeniach wystawowych zebrano trofea myśliwskie i przyrodnicze; jak choćby rytualne maski indiańskie, oraz broń – łuki, dzidy itp.
 
Poznań – stolica Wielkopolski, niegdyś stołeczny gród Mieszka I. Swój złoty wiek przeżywał w XVI stuleciu, gdy zaistniał jako ważny ośrodek wiedzy medycznej, rzemiosł artystycznych i handlu. Wtedy powstały dwie wyższe uczelnie - Akademia Lubrańskiego (1518 r.) i Kolegium Jezuickie (1513 r.), pierwsza księgarnia w 1520 r. i pierwsza drukarnia w 1577 r. Bastion ekonomiczny w walce z zaborcami, miasto w którym dalekowzroczni Działoszyńscy i Raczyńscy wznosili wspaniałe gmachy użyteczności publicznej.
 
Ostrów Tumski – najstarsza część Poznania – wyspa oddzielona od miasta wodami Warty i Cybiny. Prawdopodobnie już na przełomie VIII i IX wieku istniał tu gródek strażniczy. Według jednej z hipotez tu prawdopodobnie odbył się chrzest Polski (inna hipoteza mówi o Ostrowie Lednickim), tu po 966 r. wzniesiono pierwszy kościół, a w 968 r. pierwsze w Polsce biskupstwo.
 
Katedra – najstarszy zabytek Poznania, miejsce w którym w kaplicy Królewskiej, zwaną „Złotą” w specjalnym sarkofagu spoczywają szczątki twórców naszej państwowości – Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Obecna bryła w stylu gotyckim pochodzi z XIV w. Najstarsze fragmenty wcześniejszych świątyń: w stylu przedromańskim ( X w. po 966 r.), romańskim (XI w.) oraz połowa misy chrzcielnej o średnicy 5 m i pozostałości grobów Mieszka I i Bolesława Chrobrego znajdują się w podziemiach katedry.
 
Kościół NMP – niewielka późnogotycka świątynia stojąca przed katedrą, którą wybudowano w połowie XV w. na miejscu w którym w 965 r. stała kaplica zamkowa, zbudowana dla żony Mieszka I, Dobrawy. Okrągłą kaplicę-rotundę postawiono obok prostokątnego palatium Mieszka I. W 1999 r. odkryto pozostałości obu budowli. Obok tzw. Psałteria – późnogotycki dom mieszkalny z 1518 r.
 
Stary Rynek – centrum lokacyjnego Poznania. Zamknięty pierścieniem zabytkowych kamieniczek rozlokowanych na planie o boku 141 m – pod względem wielkości trzeci w Polsce. Pośrodku ratusz, obok XVI-wieczne niewielkie domki budnicze z charakterystycznymi podcieniami oraz renesansowa Waga Miejska (obecnie Pałac Ślubów) i klasycystyczny Odwach (mieści Muzeum Powstania Wielkopolskiego)
 
Ratusz – mimo elementów gotyckich jego obecny kształt jest dziełem renesansowej przebudowy w latach 1550-1555. Frontową elewację zdobi trójkondygnacyjna loggia z efektownymi malowidłami i płaskorzeźbami. Nad nią widnieją wizerunki władców z dynastii Jagiellonów. 61-metrowa wieża ratuszowa jest zwieńczona ażurowym hełmem z orłem (z 1783 r.) na szczycie. Codziennie w południe z jej szczytu rozlega się hejnał oraz pojawiają słynne koziołki.
 
Biblioteka Raczyńskich – klasycystyczny budynek najstarszej w Polsce (działającej od 1829 r.) biblioteki publicznej. Fundator budowli hrabia Edward Raczyński chciał, aby w czasach zaborów była ona ostoją polskości. Charakterystyczny gmach ma imponującą fasadę z 12 porami kolumn korynckich – wzorowaną na wschodnim skrzydle paryskiego Luwru. 
Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-103-34-42
Regon 890593539

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

wpis nr 874/8/2021
do Rejestru Organizatorów Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer ewidencyjny 28867  w Centralnej
Ewidencji Organizatorów Turystyki Ministerstwa
Rozwoju

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl