Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 20 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy prawie 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Jedlina Zdrój-Osówka-Wojsławice
Program wycieczki:
 
- > Osówka
  • kompleks projektu "Riese" - podziemne sztolnie z okresu II wojny światowej – zalecana ciepła odzież (temperatura w sztolniach wynosi 5 °C)
 
- > Jedlina Zdrój
  • zespół pałacowo - parkowy
 
- > Wojsławice
  • Arboretum
 
Cena:
z Wałbrzycha 50 zł
z Legnicy 60 zł
z Wrocławia 65 zł
 
W cenie:
  • przejazd autokarem,
  • opłaty parkingowe,
  • przewodnicy,
  • VAT
Dodatkowo bilety wstępów do pałacu w Jedlince, Osówki i Arboretum ok. 45 zł
 
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Osówka k. Głuszycy – sztolnie podziemne wchodzące w skład tajemniczego kompleksu pod nazwą Riese („Olbrzym”). Największa niemiecka podziemna budowla z okresu II wojny światowej o charakterze militarno – strategicznym o nieznanym przeznaczeniu. Według różnych hipotez miała to być kwatera główna władz Rzeszy, lub ośrodek badań i produkcji tajemniczej broni. W skład udostępnionego kompleksu „Olbrzym” wchodzą sztolnie w Walimiu, Osówce i Włodarzu.
 
Jedlina Zdrój jest niedużym miastem składającym się ze zdroju i otaczających go osad. W XIII w. miejscowość wchodziła w skład księstwa świdnicko - jaworskiego. Potem przeszła w ręce prywatne, a jej właścicielami byli m.in. Schaffgotschowie. Rozwijała się dzięki tkactwu, uzyskując prawo handlu płótnem i organizowania targów. Dzięki odkryciu źródeł mineralnych od XVIII w. rozwija się jako uzdrowisko. Po II wojnie światowej z powodu zaniku źródeł działalność leczniczą na wiele lat zawieszono. Powrócono do niej wykorzystując nowe żródła radonoczynne. Władze czynią usilne starania aby Jedlina Zdrój stała się atrakcyjną miejscowością turystyczną. Służą temu nowe inwestycje: park linowy "Czarodziejskie Liny" i tor saneczkowy. Na terenie Jedlinki barokowy dwór wybudowany na początku XVII w.  Przebudowany w drugiej połowie XVIII w. W latach 1944–1945 mieściło się tu biuro projektowe nazistowskiej Organizacji Todt. Po wojnie został przekazany PGR-owi; składowano w nim m.in. siano. W 2004 wraz z terenem kupił go prywatny właściciel, który odrestaurował kilka sal w pałacu, udostępnianych obecnie zwiedzającym. Przy pałacu otwarto hotel i browar.
 
Wojsławice znajdują się w granicach administracyjnych Niemczy. Na ich terenie, piękny i starannie utrzymany ogród botaniczny założony w 1880 r., obecnie należący do Uniwersytetu Wrocławskiego. Dziś  w znacznie powiększonym ogrodzie rośnie ok. 300 gatunków drzew i krzewów, m.in. okazałe dęby, buki, klony, topole, sosny oraz egzotyczne świerki kaukaskie, sosny kalifornijskie i in. Tu także największa w Polsce kolekcja krzewów azalii i rododendronów.
Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-159-78-25
Regon 891059687

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 604-303-440
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

Zaświadczenie
nr 170/8/01/2004
o wpisie do Rejestru Organizatorów
i Pośredników Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer rejestrowy w Centralnym
Rejestrze Zezwoleń Ministerstwa
Sportu i Turystyki  03256

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl