Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 20 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy prawie 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Beskid Śląski (3-dniowa)
Program wycieczki:
 
- > Ustroń  
 • wjazd kolejką na Polanę Stokłosica
 • sokolarnia
- > Wisła 
 • zameczek myśliwski Habsburgów
 • skocznia narciarska w Wiśle – Malince
 • Galeria Trofeów Adama Małysza
 • Zamek Prezydenta RP
 • spacer po zaporze wodnej w Wiśle – Czarnym – początki rzeki Wisły
- > „Pętla Beskidzka” 
 • Istebna – Chata Kawuloków
 • Koniaków – Muzeum Koronki 
 • Milówka – Stara Chałupa
 • Jaworzynka – Trójstyk – miejsce gdzie spotykają się granice trzech państw
- > Żywiec
 • Stary Zamek Konkatedra, park zamkowy
 • zwiedzanie Muzeum i Browaru z konsumpcją piwa
- > impreza integracyjna z kapelą góralską
 
Cena:
z Wałbrzycha 435 zł
z Legnicy 435 zł
z Wrocławia 425 zł
 
Świadczenia: autokar LUX, opłaty parkingowe i drogowe, pilot, miejscowi przewodnicy, 2 noclegi, wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje – w tym jedna integracyjna, 1 obiad, kapela góralska, utrzymanie kierowcy i pilota, ubezpieczenie NNW, VAT. 
Dodatkowo bilety wstępów – ok. 95 zł
 
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Ustroń - 16-tysięczna miejscowość nad Wisłą, na Przedprożu Beskidu Śląskiego, pomiędzy stokami Czantorii i Równicy jest jedną z najstarszych miejscowości ziemi cieszyńskiej. Różnica wzniesień pomiędzy centrum a niektórymi przysiółkami wynosi 500 m. Malownicze położenie, mikroklimat i żródła mineralne sprawiły, że niewielka niegdyś, rolniczo-pasterska osada przeistoczyła się w połowie XIX stuleciu w dobrze prosperujący kurort.. Od lat 60. XX w. nastąpił gwałtowny rozwój Ustronia. Zbudowano wiele ośrodków wypoczynkowych i leczniczych oraz pełną infrastrukturę turystyczną, łącznie z dwupasmową drogą do Katowic i regulacją rzeki Wisły do celów wypoczynkowych. Dzięki temu Ustroń jest dziś jednym z najważniejszych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych w Beskidzie Śląskim, a jako jedyny posiada status uzdrowiska.
 
Kolej linowa na Czantorię wybudowana została w latach 1965 - 1967 (od 2006 r. funkcjonuje nowa z 4-osobowymi krzesełkami). Stacja dolna znajduje się w Ustroniu Polanie na wysokości 389 m n.p.m., górna na polanie Stokłosica na wysokości 851 m n.p.m., skąd spacerem 30 min. na szczyt Czantorii.
 
Wisła - leżąca u źródeł rzeki Wisły, ma rozproszoną, nieregularną zabudowę, rozrzuconą w dolinach trzymastu potoków. Znana od XVII w. góralska wieś stała się w końcu XIX w. ośrodkiem turystyki ale prawa miejskie otrzymała dopiero w 1962 r. Ma liczne ośrodki wypoczynkowe, kilka zobytków, całą masę lokali gastronomicznych oraz ekscytujący klimat znanego kurortu.
 • Zameczek myśliwski Habsburgów, drewniany, zbudowany  na Przysłopiu pod Babią Górą w 1897 r., w modnym wówczas stylu alpejskim. Do I wojny światowej służył Habsburgom podczas polowań w tutejszych lasach, potem stał się schroniskiem górskim. Po przeniesieniu do centrum Wisły stał się siedzibą wiśląńskiego oddziału PTTK.
 • Zamek Prezydenta RP - postawiony w latach 1929 - 1931jest darem  społeczności śląskiej dla prezydenta Ignacego Mościckiego.
 • Skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle-Malince o punkcie konstrukcyjnym K 120 i wielkości (HS) 134 m, jedna z dwóch, obok Wielkiej Krokwi w Zakopanem, skoczni dużych w Polsce.Na trybunie głównej znajdują się 1233 miejsca, oprócz tego zawody może oglądać około 10 tysięcy osób korzystając z miejsc stojących. Obiekt wyposażony jest w nawierzchnię igelitową, sztuczne oświetlenie oraz wyciąg krzesełkowy.
 • Wisła - Czarne – z zaporą ziemną i zbiornikiem wodnym Jeziorem Czerniańskim  utworzonym w 1974 roku – miejsce połączenia Białej i Czarnej Wisełki. Potok który wypływa ze zbiornika nazywa się Wisełką, zaś po przyjęciu wód Malinki przyjmuje nazwę Wisła[2]. W pobliżu znajduje się szczyt Baraniej Góry oraz tzw. zameczek – rezydencja prezydenta Polski.
 • Galeria Trofeów Adama Małysza mieści się w budynku fundacji Izabeli i Adama Małyszów:"Wystarczy chcieć". Znajdują się w nim wszystkie najważniejsze trofea adama Małysza, m.in. cztery Kryształowe Kule za zdobysie Pucharu Świata, medale z mistrzostw świata i Igrzysk Olimpijskich.
Istebna - Chata Jana Kawuloka - zabytkowa kurna chata, zbudowana w roku 1863. Wewnątrz muzeum w postaci niewielkiej Izby Regionalnej z tradycyjnym wyposażeniem: zabytkowym piecem, meblami, naczyniami oraz pokaźną kolekcją ludowych instrumentów muzycznych.
 
Muzeum Koronki – Izba Pamięci Marii Gwarek w Koniakowie – muzeum położone w Koniakowie, na terenie przysiółka Szańce. Poświęcone jest osobie Marii Gwarek – wybitnej koniakowskiej koronkarki. Placówka powstała w 1962 roku, po śmierci Marii Gwarek. W muzeum można zobaczyć części ubioru oraz przedmioty wykonane z koronki. Są wśród nich m.in. czepce, chusty, kryzy, kołnierzyki, zdobienia bielizny pościelowej, firanki serwetki na półki, a nawet damska bielizna (stringi). Jednym z eksponatów jest niedokończona serwetka z nici chirurgicznych, wykonywania przez Marię Gwarek dla brytyjskiej królowej Elżbiety II.
 
Muzeum „Stara Chałupa” − dom architektury drewnianej wybudowany w 1739 r. w Milówce (woj. śląskie, powiat żywiecki) przy ulicy Piastowskiej 1. Wpisany do rejestru zabytków w 1981 r., obecnie należący do Szlaku Architektury Drewnianej (woj. śląskie).
 
Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-159-78-25
Regon 891059687

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 604-303-440
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

Zaświadczenie
nr 170/8/01/2004
o wpisie do Rejestru Organizatorów
i Pośredników Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer rejestrowy w Centralnym
Rejestrze Zezwoleń Ministerstwa
Sportu i Turystyki  03256

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl