Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 20 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy prawie 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Karpacz-Western City
Program wycieczki:
 
- > Karpacz
  • Muzeum Zabawek
  • kościółek Wang
  • skocznia narciarska
  • zjazd rynną saneczkową
- > Western City – oryginalne rancho kowbojskie w Ściegnach
 
 
Cena:
(przy 44 uczniach płatnych)
z Wałbrzycha 72 zł
z Legnicy 72 zł
z Wrocławia 85 zł
 
W cenie:
  • przejazd autokarem,
  • opłaty parkingowe,
  • przewodnik,
  • bilety wstępów do Muzeum Zabawek,  kościółka Wang, Western City oraz jeden zjazd rynną saneczkową
  • VAT
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Karpacz – wspaniałe wczasowisko u stóp najwyższych szczytów Karkonoszy założone w XV w. w rejonie dzisiejszej dzielnicy Płóczki. Przez wieki nie istniał jako spójna wieś. Jeszcze w XIX w. dzisiejsze miasto tworzyły rozproszone osady o samodzielnych nazwach. W XVIII – XIX w. ośrodek górniczy ( złoża rud srebra i ołowiu ). Od drugiej połowy XIX w. stopniowy rozwój turystyki.
 
Świątynia Wang – drewniany ewangelicki kościół z przełomu XII i XIII w. Powstał w Norwegii, przeniesiony do Karpacza i tu postawiony w latach 1842 – 1843. Szczególnie piękne są autentyczne romańskie płoskorzeźby w drewnie. Granitowa dzwonnica dobudowana została na miejscu później, jej zadaniem jest chronić świątynię przed silnymi porywami górskiego wiatru.
 
Muzeum Sportu i Turystyki – ma siedzibę w drewnianej chacie przysłupowej z lat 1932 – 36. Znajdują się tu m in. kolekcje nart, sanek i bobslejów oraz medale pamiątkowe z olimpiad zimowych. Osobna ekspozycja poświęcona jest GOPR – owi. W pobliży dawna karczma sądowa z 1836r. i „lipa sądowa” o obwodzie 5m, pod którą ferowano wyroki sądowe.
 
Muzeum Zabawek – jedyna w Polsce ekspozycja (ponad 1000 eksponatów), która w całości pochodzi z prywatnych zbiorów – Henryka Tomaszewskiego, sławnego mima, twórcy wrocławskiego Teatru Pantomimy. Są eksponowane lalki (w tym japońskie), szopki, klocki, zabawki z porcelany i mebelki.
 
Letni tor saneczkowy – położony na stoku „Kolorowej”, czynny zawsze gdy na stoku nie ma śniegu. Długość zjazdu 1060m, podjazd 350m, czas przejazdu około 5 min, prędkość maksymalna (regulowana odśrodkowymi hamulcami) 30 km/godz.
 
Ściegny – miasteczko Western City – otwarte 4 lipca 1998r.- położone pomiędzy Karpaczem a Ściegnami, pozwala odwiedzającym na przeniesienie w czasie i przestrzeni. Można zobaczyć prawdziwego szeryfa i odwiedzić saloon, przy odrobinie szczęścia można być świadkiem napadu na bank lub najazdu Indian. Oprócz tego wiele atrakcji: strzelanie z łuku, rzucanie dzidą do sylwetki bizona, rzucanie nożem. Można przejechać się kolejką westernową, kucykiem, wejść na „pal męczarni” lub „ujarzmić” elektrycznego byka.
 
Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-159-78-25
Regon 891059687

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 604-303-440
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

Zaświadczenie
nr 170/8/01/2004
o wpisie do Rejestru Organizatorów
i Pośredników Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer rejestrowy w Centralnym
Rejestrze Zezwoleń Ministerstwa
Sportu i Turystyki  03256

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl