Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 25 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy ponad 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Wałbrzych i okolice (2-dniowa) - wersja I
Program wycieczki:
 
- > Wałbrzych 
  • Park Wielokulturowy Stara Kopalnia, największa atrakcja turystyki poprzemysłowej w Polsce, mieszcząca się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia („Thorez”) - to zabytkowe obiekty poprzemysłowe, wzbogacone o autentyczne wyposażenie obejmujące kopalniany park maszynowy, trasę podziemną, warsztaty mechaniczne, maszynownię szybu Julia oraz Sobótka. 
  • Zamek Książ  – największy i najpiękniejszy zamek śląski, trzeci co do wielkości w Polsce. W kompleksie Park Krajobrazowy, Stadnina ogierów z 200-letnią krytą ujeżdżalnią, Palmiarnia). 
  • Lubiechów – Palmiarnia, ze ścianami wyłożonymi lawą wulkaniczną celowo sprowadzoną przez Chochbergów z Sycylii
- > Szczawno Zdrój 
  • miejscowość uzdrowiskowa, Dom Zdrojowy – dawny Grand Hotel wzorowany na hotelu w Sopocie, hala spacerowa z 1894 r., pijalnia wód, miejsce urodzenia i lat dziecinnych laureata Nagrody Nobla Gerharda Hauptmanna
- > Walim
  • podziemne sztolnie z okresu II wojny światowej wchodzące w skład tajemniczego kompleksu pod nazwą „Riese” (Olbrzym) – niemiecka budowla o charakterze militarno – strategicznym o nieznanym przeznaczeniu
- > Zagórze Śląskie 
  • Zamek Grodno, jeden z najstarszych zamków w Sudetach wzmiankowany już w XIII w.
Cena:
 
z Legnicy 290 zł
z Wrocławia 290 zł
 
Świadczenia: autokar LUX, opłaty parkingowe, przewodnicy, nocleg, wyżywienie: obiadokolacja, śniadanie, obiad, utrzymanie pilota i kierowcy, ubezpieczenie NNW i KL, VAT. 
 
Dodatkowo bilety wstępów – ok. 110 zł
 
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Centrum Nauki i Sztuki "Stara Kopalnia" w Wałbrzychu - to otwarty 9 listopada 2014 roku nowoczesny, zrewitalizowany kompleks obiektów powstały na bazie dawnej, wałbrzyskiej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia”. Zakończenie eksploatacji wałbrzyskich pokładów węgla dało początek procesowi poszukiwania nowej treści dla postindustrialnej przestrzeni, stanowiącej niegdyś serce robotniczego Wałbrzycha. Zwieńczeniem koncepcji „ożywienia” obiektów dawnej Kopalni „Julia” stała się realizacja projektu rewitalizacji i adaptacji na cele kulturalne pokopalnianych przestrzeni, dając tym samym początek zupełnie nowej, bezprecedensowej instytucji – Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. W ten sposób dawny, wałbrzyski potencjał przemysłowy kreatywnie i z powodzeniem został przekształcony na unikalny w skali Polski oraz Europy zespół obiektów służących edukacji i sztuce.
 
Zamek Książ – największy i najpiękniejszy zamek śląski, trzeci co do wielkości w Polsce. Jego początki sięgają XIII w. Po wielu przeróbkach reprezentuje dziś połączenie różnych stylów architektonicznych, otoczony pięknym parkiem, w którym od końca maja kwitną rododendrony. W skład książańskiej całości wchodzą też dawne stajnie zamkowe słynące z hodowli koni rasy śląskiej – obecnie Stadnina Ogierów z 200-letnią krytą ujeżdżalnią.
 
Palmiarnia w Lubiechowie – założona przez rodzinę Hochbergów w latach 1911-1914. Na terenie o pow. 2 tyś. m2 zgromadzono liczne gatunki roślin z gorących stref klimatycznych. Ściany wyłożone są sprowadzoną z Sycylii lawą wulkaniczną. 
 
Szczawno Zdrój – osada wzmiankowana w XIII w., od 1401r. należała do właścicieli Książa. Pierwsze wzmianki o leczniczych właściwościach miejscowych wód pochodzą z 1598r. ale rozkwit jako uzdrowiska nastąpił w XIX w. Do interesujących obiektów Szczawna Zdroju należą: sanatorium „Korona Piastowska” z 1818r. – dom w którym urodził się laureat literackiej Nagrody Nobla Gerhart Hauptmann, Dom Zdrojowy z 1910r. (dawny Grand Hotel ), kryta hala spacerowa z 1894r. o długości 77m, park zdrojowy oraz wspaniale odbudowana po pożarze i ponownie oddana do użytku w 1996r. pijalnia wód.
 
Walim – sztolnie podziemne wchodzące w skład tajemniczego kompleksu pod nazwą Riese („Olbrzym”). Największa niemiecka podziemna budowla z okresu II wojny światowej o charakterze militarno – strategicznym o nieznanym przeznaczeniu. Według różnych hipotez miała to być kwatera główna władz Rzeszy, lub ośrodek badań i produkcji tajemniczej broni. W skład udostępnionego kompleksu „Olbrzym” wchodzą sztolnie w Walimiu i Osówce.
 
Zamek Grodno – zbudowany na szczycie góry Choina w Zagórzu Śląskim, jeden z najstarszych zamków w Sudetach, wzmiankowany w XIII w. Z okresu przebudowy w XVI w. pochodzą interesujące detale rzeźbiarskie i architektoniczne – zwłaszcza portal budynku przedbramia z 1570r., zaliczany do najpiękniejszych na Śląsku. Atrakcją jest przykuty łańcuchem do ściany „szkielet księżniczki” owiany wieloma legendami.
Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-103-34-42
Regon 890593539

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

wpis nr 874/8/2021
do Rejestru Organizatorów Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer ewidencyjny 28867  w Centralnej
Ewidencji Organizatorów Turystyki Ministerstwa
Rozwoju

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl