Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 20 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy prawie 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Liberec- Harrachov
Program wycieczki:
 
- > Liberec
 • Rynek z Ratuszem
 • Valdsztejnskie domy
 • Ogród Botaniczny
 • wjazd kolejką linową na Ještĕd (1012 m n.p.m.) 
 
- > Harrachov
 • słynne mamucie skocznie narciarskie
 • zwiedzanie huty szkła połączone z poczęstunkiem piwa z miejscowego browaru
 
 
Cena:
z Wałbrzycha 75 zł
z Legnicy 75 zł
z Wrocławia 85 zł
 
Dodatkowo bilety wstępów – około 450 Kč
 
W cenie:
 • przejazd autokarem,
 • opłaty parkingowe,
 • przewodnik,
 • ubezpieczenie NNW i KL
 • VAT
 
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Liberec – miasto wojewódzkie w Czechach, leżące nad Nysą Łużycką, pomiędzy Górami Izerskimi a Grzbietem Jesztedskim. Pierwsza wzmianka o tej miejscowości pochodzi z 1352r. - prawa miejskie od 1577r. Czynnikiem miastotwórczym dla Liberca był i jest przemysł tekstylny. Pierwsze zakłady tekstylne powstają w 1798r., a w roku 1852 założono szkołę tkactwa, która była pierwszą tego typu uczelnią w Monarchii Austro-Węgierskiej. Po pierwszej wojnie światowej Liberec w większości zamieszkały przez społeczność niemiecką, stał się centrum niemieckiego ruchu nacjonalistycznego i był głównym ośrodkiem Niemców Sudeckich. Liberec posiada wiele ciekawych zabytków i interesujących miejsc. Należą do nich:
 
Ratusz – wspaniały XIX-wieczny neorenesansowy budynek przypominający katedrę, jest wymownym symbolem nacjonalizmu dawnej niemieckiej ludności Liberca. Zaprojektowany został na wzór ratusza wiedeńskiego. 
 
 
  
 
 
Renesansowy zamek z XVI w. Jego obecny wygląd to efekt przebudowy z XVII i XIX wieku. 
 
 
  
 
 
 
Valdsztejnskie domy – szereg czterech połączonych budynków o drewnianej konstrukcji z XVII w. - są one najstarszymi domami w mieście. 
 
 
 
 
Ogród Botaniczny – najstarszy w Czechach - założony w 1876r. Poszczególne pawilony poświęcone są różnym strefom klimatycznym, kaktusom oraz roślinom mięsożernym. Ekspozycję uzupełniają słynne zbiory orchidei, tropikalne lilie wodne i akwaria.
 
 
  
 

 

Centrum Babilon – największy kryty kompleks rozrywkowy w Czechach. Składa się na niego unikalny Aquapark z systemem basenów, Lunapark, centrum handlowe z ponad 60 sklepikami, gdzie uliczne lampy tworzą iluzję miasta w mieście, sale gier, place zabaw i wiele innych atrakcji. 

 

  

 

  

 

Ještĕd (1012 m n.p.m.) – szczyt będący symbolem miasta i całego regionu. Widać z niego część Polski i Niemiec - Karkonosze ze Śnieżką i Góry Izerskie. Przy idealnej pogodzie widoczne są wieża obserwacyjna i nadajnik telewizyjny w Pradze. Na szczycie słynny hotel o ciekawej architekturze z 1969r., który ogłoszono mianem „Budowy XX wieku”. Od 1933r. na szczyt można wjechać gondolową kolejką linową.  

 

  

 

Harrachov – (656 m n.p.m.) - ze względu na doskonałe warunki śniegowe jest najbardziej znanym ośrodkiem narciarskim w Czechach. Słynie z narciarskiej skoczni mamuciej - jednej z sześciu gigantów na świecie, gdzie skoczkowie wykonują ponad 200-metrowe skoki. Znajduje się tu, powstała w 1712 r., najstarsza w Czechach prywatna huta szkła Novosad&Syn, w której zachowany został tradycyjny sposób produkcji. Zwiedzając zakład można zobaczyć cały proces obróbki szkła, stuletnią szlifiernię napędzaną transmisjami i turbiną wodną. Niemal wszystko jest w pierwotnym stanie i w pełni funkcjonuje. Z hutą połączone jest Muzeum Szkła oraz typowa browarnicza restauracja, gdzie na oczach gości odbywa się produkcja własnego piwa.

 

  

Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-159-78-25
Regon 891059687

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 604-303-440
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

Zaświadczenie
nr 170/8/01/2004
o wpisie do Rejestru Organizatorów
i Pośredników Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer rejestrowy w Centralnym
Rejestrze Zezwoleń Ministerstwa
Sportu i Turystyki  03256

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl