Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 20 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy prawie 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Czeski Raj
Program wycieczki:
 
- > Jičin
  • zamek Waldsteina
  • wieża Valdicka
  • zabytkowy rynek
 
- > Skalne Miasto - Prochovskie Skały 
 
- > Zamek Trosky – symbol Czeskiego Raju
 
 
Cena:
z Wałbrzycha 68 zł
z Legnicy 71 zł
z Wrocławia 78 zł
Dodatkowo bilety wstępów – około 100 Kč młodzież; 
 
W cenie:
  • przejazd autokarem,
  • opłaty parkingowe,
  • przewodnik,
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • VAT
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Czeski Raj – gęsto zalesiony rezerwat przyrody, pełen prawdziwych cudów natury: skał o fantastycznych kształtach, tworzących całe skalne miasta (największe to Prochovskie Skały), malowniczych dolin i ciasnych wąwozów. Wędrując przez Czeski Raj niemal co krok natykamy się na pamiątki historii, przede wszystkim stare, tajemnicze zamki wznoszone na wzgórzach. 
 
Jičin – niewielkie ale bardzo malownicze miasteczko, znane w Polsce głównie dzięki bajce o rozbójniku Rumcajsie. W dziejach miasta silnie zaznaczył się hrabia Albrecht von Waldstein, który na krótko był właścicielem prawie wszystkich zamków w rejonie. Przejął Jičin na początku wojny trzydziestoletniej i uczynił stolicą swojego udzielnego Księstwa Friedland. Przebudował cały układ ulic, postawił szereg nowych budynków, założył kolegium jezuickie, starał się stworzyć tu seminarium oraz biskupstwo. Na rynku stoi dawny zamek Waldsteina - po przebudowie na początku XVII w. renesansowa rezydencja z arkadowym dziedzińcem. W wielkiej sali reprezentacyjnej w 1813r. Rosja, Austria i Prusy podpisały przeciw Napoleonowi „Święte Przymierze”. Do zabytkowego rynku droga wiedzie przez wieżę – bramę „Valdicką bramę” (wieża zegarowa ma 52 m wysokości), na którą można się wspiąć po 156 schodach żeby podziwiać okoliczne widoki. 
 
Prochovskie Skały – są najczęściej odwiedzanym miejscem w okolicach Juina. Jest to piaskowcowe skalne miasto leżące na południowym skraju Czeskiego Raju. Mimo niewielkiej powierzchni zaskakuje bogactwem znajdujących się tu form skalnych. Są tu liczne parowy, rozpadliny, 13 punktów widokowych, samotne piaskowcowe wieże, iglice i grupy bloków skalnych. Jednym z centralnych obiektów Prochowskich Skał jest Korytarz Cesarski - nazwany tak po tym jak to miejsce w 1813r. odwiedził cesarz Franciszek I. Liczne kapliczki przypominają o tragicznych wydarzeniach z 1866 r. kiedy to jedna z bitew wojny austriacko-pruskiej odbyła się wśród skał. Przy wejściu na teren tego skalnego miasta znajduje się otwarte w 2002 r. muzeum przyrodnicze, w którym prezentuje się florę i faunę Czeskiego Raju.
 
Zamek Trosky – symbol Czeskiego Raju. Słowo „trosky” znaczy po czesku ruiny, ponieważ są to ruiny zamku postawionego w latach 1380-1390. Dziś z zamku pozostały ruiny pałacu, potężne mury obronne, bramy oraz podgrodzie ze strażnicą. Tę warownię nie do zdobycia w okresie największej świetności otaczały trzy pierścienie murów z kilkoma bramami. Charakterystycznym elementem są dwie wieże wyrastające z wulkanicznej skały bazaltowej, na której stoi zamek - ta szczuplejsza to Panna mierzy 57 m, a ta bardziej przysadzista Baba 47 m.
Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-159-78-25
Regon 891059687

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 604-303-440
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

Zaświadczenie
nr 170/8/01/2004
o wpisie do Rejestru Organizatorów
i Pośredników Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer rejestrowy w Centralnym
Rejestrze Zezwoleń Ministerstwa
Sportu i Turystyki  03256

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl