Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 20 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy prawie 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Góry Stołowe-Kudowa Zdrój
Program wycieczki:
 
- > Góry Stołowe
  • piesze wejście na Szczeliniec Wielki (919 m n.p.m. – najwyższy szczyt Gór Stołowych – wchodzi w skład Korony Gór Polskich i Korony Sudetów)
         lub
  • Błędne Skały – rezerwat skalno-krajoznawczy
         - wybór uzależniony od pogody i wieku uczestników 
 
- > Kudowa Zdrój
  • spacer po uzdrowisku – park zdrojowy
  • pijalnia wód
  • kaplica czaszek
 
Cena:
(przy 44 uczniach płatnych)
z Wałbrzycha 60 zł
z Legnicy 68 zł
z Wrocławia 68 zł
 
W cenie:
  • przejazd autokarem,
  • opłaty parkingowe,
  • przewodnik,
  • bilety wstępów w Góry Stołowe, do pijalni wód i kaplicy czaszek,
  • VAT
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Góry Stołowe – jedyne w Polsce góry płytowe, zbudowane z ułożonych piętrowo warstw piaskowca, od milionów lat niszczone przez erozję, czego efektem jest niepowtarzalny krajobraz tych gór. Przecina je przepiękna Szosa Stu Zakrętów, część niedokończonej Drogi Sudeckiej, której budowę rozpoczęto w latach 30 XX w.
 
Szczeliniec Wielki – wchodzi w skład Korony Gór Polskich i Korony Sudetów, najwyższy szczyt Gór Stołowych (919 m n.p.m.). Wiodą na niego 664 kamienne schody, które wykuł pod koniec XVIII w. sołtys Karłowa Franz Pabel. Szczyt Szczelińca to oszałamiający skalny labirynt, gdzie jeszcze w lipcu w niektórych miejscach (Piekiełko) zalega śnieg.
 
Błędne Skały - rezerwat skalno – krajoznawczy na skraju masywu Skalniaka (915 m n.p.m.) o pow. 21 ha. Osobliwość przyrodnicza ( taka jak na Szczelińcu ), gdzie można podziwiać labirynty i fantastyczne formy skalne.
 
Kudowa Zdrój – uzdrowisko z XVII-wieczną tradycją. Ozdobą uzdrowiska jest pięknie utrzymany park zdrojowy, a w nim rzadkie już dziś drzewa m.in. czarny świerk sudecki, sosny kalifornijskie, dęby piramidalne oraz egzotyczne krzewy i różnokolorowe kwietniki. W parku największa na Dolnym Śląsku i uznawana za najładniejszą pijalnia wód.
 
Kaplica czaszek w Czermnej ( dzielnica Kudowy Zdrój ) – barokowa kaplica z 1776r., którą wzniósł miejscowy proboszcz W.Tomaszek po zebraniu na okolicznych polach kości poległych w czasie wojen XVII i XVIII w. oraz zmarłych w czasie zarazy cholery. Sufit, ściany i ołtarz wyłożone są szczątkami 3 tyś. osób, szczątki 21 tyś. spoczywają w krypcie pod podłogą.
 
Muzeum Zabawek – unikalna kolekcja zabawek z XIX i XX w. przedstawiająca prawie wszystkie formy zabawkarstwa. Są tu lalki, mebelki, samochody, misie, figurki, żołnierzyki, klocki a także pozytywki. Zabawki wykonane z drewna, tkaniny, porcelany, gliny, ołowiu, piór, celuloidu, plastiku i.t.p.
 
Muzeum Rzemiosła – możemy zapoznać się z pracą i narzędziami zanikających  zawodów, takich  jak: szewc, rymarz, krawiec, kaletnik, kowal, bednarz i kołodziej.
Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-159-78-25
Regon 891059687

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 604-303-440
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

Zaświadczenie
nr 170/8/01/2004
o wpisie do Rejestru Organizatorów
i Pośredników Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer rejestrowy w Centralnym
Rejestrze Zezwoleń Ministerstwa
Sportu i Turystyki  03256

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl