Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 20 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy prawie 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Kórnik-Ostrów Lednicki-Wenecja-Biskupin-Gniezno-Poznań (3-dniowa)
Program wycieczki:
 
- > Kórnik
 • zamek
 • Muzeum Zamkowe
 • Arboretum
- > Ostrów Lednicki – rezydencja Mieszka I
 • Muzeum Pierwszych Piastów
 • Mały Skansen
- > Wenecja
 • Muzeum Kolejki Wąskotorowej
 • przejazd kolejką na trasie Wenecja - Biskupin
- > Biskupin
 • zwiedzanie osady – rezerwatu archeologicznego
- > Gniezno
 • Muzeum Początków Państwa Polskiego z seansem audiowizualnym
 • Katedra z Drzwiami Gnieźnieńskimi,  relikwiarzem św. Wojciecha oraz podziemiami
- > Poznań
 • katedra z grobami Mieszka I i Bolesława Chrobrego
 • kościół NMP
 • Psałteria
 • Stary Rynek
 • Ratusz
 • Pręgierz, Waga Miejska, Domy Budnicze
 • Wzgórze Przemysława z Zamkiem Królewskim
 • Pałac Górków
 • kościół pojezuicki
 
Cena:
(przy 44 uczniach płatnych)
z Wałbrzycha 395 zł
z Legnicy 385 zł
z Wrocławia 385 zł
 
W cenie:
 • przejazd autokarem,
 • opłaty parkingowe,
 • przewodnicy,
 • bilety wstępów do zamku i Arboretum w Kórniku, Muzeów w Wenecji, Gnieźnie i Ostrowie Lednickim, katedr w Gnieźnie i Poznaniu oraz przejazd kolejką wąskotorową
 • 2 noclegi
 • wyżywienie: 2 śniadania, 3 obiadokolacje (obiady)
 • VAT
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Kórnik – miasteczko, o którym pierwsze wzmianki pochodzą z 1362 r. wraz z dobrami było własnością możnych wielkopolskich rodów: Górków, Czarnkowskich, Działyńskich i Zamoyskich. Najcenniejszym zabytkiem Kórnika jest zamek – pierwotnie gotycki, kilkakrotnie przebudowywany, ma obecnie charakter neogotyckiej rezydencji z poł. XIX w. w pełni zachowanej, z oryginalnymi wnętrzami. W 1953 r. zamek wraz z parkiem przejęła Polska Akademia Nauk. Mieści się tu Muzeum Zamkowe, a w nim cenna kolekcja zbroi i broni palnej, zbiory obrazów wybitnych malarzy polskich i obcych, staropolskie portrety oraz zbiory numizmatyczne, archeologiczne, przyrodnicze i etnograficzne. Jest tu również usytuowana Biblioteka Kórnicka PAN gromadząca ok. 320 tysięcy woluminów. Przy zamku znajduje się duży park z XVIII w. – najstarszy i największy ogród dendrologiczny (Arboretum) w Polsce. Na ponad 30 ha rośnie ok. 3000 gatunków i odmian drzew i krzewów.
 
Ostrów Lednicki - miejsce spełniające szczególną rolę w dziejach Polski. Pełnił on rolę rezydencji Mieszka I i znajdował się w centrum wydarzeń wczesnopiastowskiej Polski. Znajdują się tu ruiny kaplicy dworskiej wzniesionej przez Mieszka I, w której według bardzo prawdopodobnej hipotezy odbył się chrzest Mieszka I i jego najbliższego otoczenia. Według tradycji naOstrowie Lednickim urodził się Bolesław Chrobry. Tutaj w 1000 r. przyjął on najpotężniejszego władcę świata zachodniego cesarz Ottona III.
 
Wenecja - Muzeum Kolejki Wąskotorowej powstałe w 1972r. znajduje się na czynnym dworcu kolejki jeżdżącej sezonowo ze Żnina do Gąsawy ( przez Biskupin ). Kolejka powstała w latach 1893-94 a rozstaw szyn 600 mm jest najwęższy w Polsce. W muzeum wystawa taboru, w tym parowozów i wagonu pocztowego oraz ekspozycja sprzętów i urządzeń kolejowych.
 
Biskupin – rezerwat archeologiczny z dobrze zachowanymi pozostałościami osiedla obronnego kultury łużyckiej – ostatnio datowanego na VIII w. p.n.e. Dolne partie osady zachowały się w takim stanie, w jakim zostały opuszczone przed ok. 2400 laty.
 
Katedra Gnieźnieńska – miejsce spoczynku św. Wojciecha i koronacji pięciu pierwszych królów Polski. Gromadzi w swym wnętrzu niezliczone ilości dzieł sztuki w tym jeden z najsłynniejszych zabytków epoki romańskiej – XII-wieczne Drzwi Gnieźnieńskie i XVII-wieczną srebrną trumnę z relikwiami św. Wojciecha. W podziemiach XIV-wiecznej gotyckiej katedry zachowały się romańskie fundamenty kościoła z czasów pierwszych władców.
 
Muzeum Początków Państwa Polskiego – ciekawy architektonicznie kompleks budynków. Wejście do muzeum zdobi kolekcja orłów – godeł Polski – od czasów Bolesława Chrobrego po wiek XX. Najciekawszą częścią ekspozycji jest spektakl audiowizualny przedstawiający dzieje od czasów prasłowiańskich do panowania Kazimierza Wielkiego.
 
Poznań – stolica Wielkopolski, niegdyś stołeczny gród Mieszka I. Swój złoty wiek przeżywał w XVI stuleciu, gdy zaistniał jako ważny ośrodek wiedzy medycznej, rzemiosł artystycznych i handlu. Wtedy powstały dwie wyższe uczelnie - Akademia Lubrańskiego (1518 r.) i Kolegium Jezuickie (1513 r.), pierwsza księgarnia w 1520 r. i pierwsza drukarnia w 1577 r. Bastion ekonomiczny w walce z zaborcami, miasto w którym dalekowzroczni Działoszyńscy i Raczyńscy wznosili wspaniałe gmachy użyteczności publicznej.
 
Ostrów Tumski – najstarsza część Poznania – wyspa oddzielona od miasta wodami Warty i Cybiny. Prawdopodobnie już na przełomie VIII i IX wieku istniał tu gródek strażniczy. Według jednej z hipotez tu prawdopodobnie odbył się chrzest Polski (inna hipoteza mówi o Ostrowie Lednickim), tu po 966 r. wzniesiono pierwszy kościół, a w 968 r. pierwsze w Polsce biskupstwo.
 
Katedra – najstarszy zabytek Poznania, miejsce w którym w kaplicy Królewskiej, zwaną „Złotą” w specjalnym sarkofagu spoczywają szczątki twórców naszej państwowości – Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Obecna bryła w stylu gotyckim pochodzi z XIV w. Najstarsze fragmenty wcześniejszych świątyń: w stylu przedromańskim ( X w. po 966 r.), romańskim (XI w.) oraz połowa misy chrzcielnej o średnicy 5 m i pozostałości grobów Mieszka I i Bolesława Chrobrego znajdują się w podziemiach katedry.
 
Kościół NMP – niewielka późnogotycka świątynia stojąca przed katedrą, którą wybudowano w połowie XV w. na miejscu w którym w 965 r. stała kaplica zamkowa, zbudowana dla żony Mieszka I, Dobrawy. Okrągłą kaplicę-rotundę postawiono obok prostokątnego palatium Mieszka I. W 1999 r. odkryto pozostałości obu budowli. Obok tzw. Psałteria – późnogotycki dom mieszkalny z 1518 r.
 
Stary Rynek – centrum lokacyjnego Poznania. Zamknięty pierścieniem zabytkowych kamieniczek rozlokowanych na planie o boku 141 m – pod względem wielkości trzeci w Polsce. Pośrodku ratusz, obok XVI-wieczne niewielkie domki budnicze z charakterystycznymi podcieniami oraz renesansowa Waga Miejska (obecnie Pałac Ślubów) i klasycystyczny Odwach (mieści Muzeum Powstania Wielkopolskiego)
 
Ratusz – mimo elementów gotyckich jego obecny kształt jest dziełem renesansowej przebudowy w latach 1550-1555. Frontową elewację zdobi trójkondygnacyjna loggia z efektownymi malowidłami i płaskorzeźbami. Nad nią widnieją wizerunki władców z dynastii Jagiellonów. 61-metrowa wieża ratuszowa jest zwieńczona ażurowym hełmem z orłem (z 1783 r.) na szczycie. Codziennie w południe z jej szczytu rozlega się hejnał oraz pojawiają słynne koziołki.
 
Biblioteka Raczyńskich – klasycystyczny budynek najstarszej w Polsce (działającej od 1829 r.) biblioteki publicznej. Fundator budowli hrabia Edward Raczyński chciał, aby w czasach zaborów była ona ostoją polskości. Charakterystyczny gmach ma imponującą fasadę z 12 porami kolumn korynckich – wzorowaną na wschodnim skrzydle paryskiego Luwru.
 
Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-159-78-25
Regon 891059687

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 604-303-440
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

Zaświadczenie
nr 170/8/01/2004
o wpisie do Rejestru Organizatorów
i Pośredników Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer rejestrowy w Centralnym
Rejestrze Zezwoleń Ministerstwa
Sportu i Turystyki  03256

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl