Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 20 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy prawie 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Kotlina Kłodzka (2-dniowa) - wersja I

Program wycieczki:

- > Kłodzko 
  • Twierdza z labiryntem - uważana za najcenniejszy (obok srebrnogórskiej) zabytek sztuki fortyfikacyjnej na terenie Polski
  • most kamienny – miniaturowa kopia praskiego mostu Karola
  • renesansowe kamienice mieszczańskie z XV – XVI w.
- > Polanica Zdrój  
  • jedno z najbardziej nowoczesnych uzdrowisk dolnośląskich, o ładnej pensjonatowej zabudowie  
  • promenada, park, pijalnia
- > Duszniki Zdrój
  • Muzeum Papiernictwa – unikatowy młyn papierniczy z 1605 r, zachowany w niezmienionej postaci
  • Dworek Chopina – to tutaj Fryderyk Chopin w sierpniu 1826 r. dał  swój pierwszy koncert zagraniczny
- > Kudowa Zdrój 
  • uzdrowisko z XVII-wieczną tradycją z pięknym parkiem i pijalnią wód
  • w dzielnicy Czermna słynna  barokowa kaplica czaszek
Cena:
z Międzyrzecza 300 zł
z innych miejscowości - cena zbliżona
 
Świadczenia: autokar LUX, opłaty parkingowe, przewodnicy, nocleg, wyżywienie: obiadokolacja, śniadanie obiad, utrzymanie pilota i kierowcy, ubezpieczenie NNW, VAT.  
 
Dodatkowo bilety wstępów – ok. 50 zł
 
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Kłodzko – miasto leżące na prastarym szlaku handlowym Praga – Wrocław z ponad tysiącletnią historią i licznymi zabytkami. Do najcenniejszych zalicza się gotycki kościół Wniebowzięcia NMP wzniesiony w latach 1344-1428, barokowy kościół Franciszkanów z XVII w., most św. Jana zbudowany w 1390r. ( będący miniaturową kopią praskiego mostu Karola ), oraz renesansowe kamienice mieszczańskie w Rynku z XV – XVI w.
 
Twierdza Kłodzka – uważana za najcenniejszy ( obok srebrnogórskiej ) zabytek sztuki fortyfikacyjnej na terenie Polski. Zbudowana na miejscu istniejącego ongiś słowiańskiego grodu, a później warownego zamku. W obecnej formie powstała z polecenia Fryderyka II po 1770r. Z bastionu widokowego roztacza się rozległy widok na Kotlinę Kłodzką
 
Polanica Zdrój – najmłodsze, a równocześnie jedno z najbardziej nowoczesnych uzdrowisk dolnośląskich, o ładnej pensjonatowej zabudowie harmonijnie wkomponowanej w śródgórski pejzaż. Ozdobą jest promenada wzdłuż Bystrzycy Dusznickiej oraz park zdrojowy z palmami, egzotycznymi gatunkami drzew i podświetlana fontanna. W parku pijalnia wód gdzie można oglądać (i kupić po atrakcyjnych cenach) kolekcję kamieni szlachetnych. Od 2002r. dodatkową atrakcją jest rynna saneczkowa długości 750m.
 
Duszniki Zdrój – miasto uzdrowiskowe, którego źródła lecznicze znane już były w 1408r.. W części zdrojowej oryginalny park zdrojowy z pijalnią wód z 1844r., dworek i pomnik Chopina. Atrakcją w letnie weekendy jest kolorowa fontanna.
 
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju – unikatowy młyn papierniczy, budowla o efektownych szczytach z 1605r. Zachowany w niezmienionej postaci, jest jedynym w Polsce i jednym z nielicznych w Europie przykładem barokowego budownictwa przemysłowego. W dalszym ciągu produkowany tu jest według starej technologii papier czerpany.
 
Kudowa Zdrój – uzdrowisko z XVII-wieczną tradycją. Ozdobą uzdrowiska jest pięknie utrzymany park zdrojowy, a w nim rzadkie już dziś drzewa m.in. czarny świerk sudecki, sosny kalifornijskie, dęby piramidalne oraz egzotyczne krzewy i różnokolorowe kwietniki. W parku największa na Dolnym Śląsku i uznawana za najładniejszą pijalnia wód.
 
Kaplica czaszek w Czermnej ( dzielnica Kudowy Zdrój ) – barokowa kaplica z 1776r., którą wzniósł miejscowy proboszcz W.Tomaszek po zebraniu na okolicznych polach kości poległych w czasie wojen XVII i XVIII w. oraz zmarłych w czasie zarazy cholery. Sufit, ściany i ołtarz wyłożone są szczątkami 3 tyś. osób, szczątki 21 tyś. spoczywają w krypcie pod podłogą.
 

 

Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-159-78-25
Regon 891059687

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 604-303-440
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

Zaświadczenie
nr 170/8/01/2004
o wpisie do Rejestru Organizatorów
i Pośredników Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer rejestrowy w Centralnym
Rejestrze Zezwoleń Ministerstwa
Sportu i Turystyki  03256

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl