Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 20 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy prawie 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Liberec (Centrum Babylon) - Harrachov
Program wycieczki:
 
- > Liberec
 • Rynek z Ratuszem
 • Valdsztejnskie domy
 
- > Centrum Babylon 
 • kompleks basenów i rozrywki Aquapark
 
- > Harrachov
 • mamucie skocznie narciarskie
 
Cena:
(przy 44 uczniach płatnych)
z Wałbrzycha 70 zł
z Legnicy 70 zł
z Wrocławia 80 zł
Dodatkowo ceny biletów 240 Kć (do 140 cm wzrostu) - 350 Kć - młodzież, 
 
W cenie:
 • przejazd autokarem,
 • opłaty parkingowe,
 • przewodnik,
 • ubezpieczenie NNW i KL
 • VAT
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Liberec – miasto wojewódzkie w Czechach, leżące nad Nysą Łużycką, pomiędzy Górami Izerskimi a Grzbietem Jesztedskim. Pierwsza wzmianka o tej miejscowości pochodzi z 1352r. – prawa miejskie od 1577r. Czynnikiem miastotwórczym dla Liberca był i jest przemysł tekstylny. Pierwsze zakłady tekstylne powstają w 1798r., a w roku 1852 założono szkołę tkactwa, która była pierwszą tego typu uczelnią w Monarchii Austro – Węgierskiej. Po pierwszej wojnie światowej Liberec w większości zamieszkały przez społeczność niemiecką, stał się centrum niemieckiego ruchu nacjonalistycznego i był głównym ośrodkiem Niemców Sudeckich. Liberec posiada wiele ciekawych zabytków i interesujących miejsc. Należą do nich: 
 
Ratusz – wspaniały XIX-wieczny neorenesansowy budynek przypominający katedrę, jest wymownym symbolem nacjonalizmu dawnej niemieckiej ludności Liberca. Zaprojektowany został na wzór ratusza wiedeńskiego.  
 
Renesansowy zamek z XVI w. Jego obecny wygląd to efekt przebudowy z XVII i XIX wieku. 
 
Valdsztejnskie domy – szereg czterech połączonych budynków o drewnianej konstrukcji z XVII w. – są one najstarszymi domami w mieście. 
 
Centrum Babilon – jest unikatowym projektem zabawy rodzinnej. Rozległy, całkowicie pokryty kompleks wybudowany w pomieszczeniach byłej fabryki, będący właściwie „miasteczkiem pod jednym dachem”. Główną atrakcją Babylonu jest wielki AQUAPARK. Tworzy go system basenów z wodnymi gargulcami, wodospadami, kaskadami, toboganami i ślizgawkami dla dzieci oraz romantycznymi jaskiniami z akwariami morskimi. Częścią Aquaparku są parowe łaźnie tureckie, sauny fińskie, masaże i solaria. 
Dalszym magnesem turystycznym Centrum Babylon jest:
 • iQPARK - pierwszy ośrodek edukacyjno - rozrywkowy w Czechach. Na powierzchni 1000 m2 znajduje się ponad dwieście atrakcyjnych interaktywnych stanowisk z różnych dziedzin życia i nauki, na których młodzież może prowadzić samodzielnie badania i eksperymenty naukowe.
 • LABIRYNT - największy w Europie labirynt luster. W korytarzach długości ponad 200 m znajdują się różne lustra  np. ze szkła kryształowego, oświetlane nadfioletem i inne, po przejściu których pozostają niezapomniane wrażenia..
 • LUNAPARK gdzie atrakcje dzieciom zapewniają najróżniejsze huśtawki, drabinki, karuzele, skocznie, gry video, symulatory i inne atrakcje. 
 
W kompleksie znajduje się wielkie centrum handlowe z ponad 60 sklepikami, gdzie uliczne lampy tworzą iluzję miasta w mieście.
 
Harrachov – ( 656 m n.p.m.) – ze względu na doskonałe warunki śniegowe jest najbardziej znanym ośrodkiem narciarskim w Czechach. Słynie z narciarskiej skoczni mamuciej – jednej z sześciu gigantów na świecie, gdzie skoczkowie wykonują ponad 200-metrowe skoki. 
Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-159-78-25
Regon 891059687

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 604-303-440
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

Zaświadczenie
nr 170/8/01/2004
o wpisie do Rejestru Organizatorów
i Pośredników Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer rejestrowy w Centralnym
Rejestrze Zezwoleń Ministerstwa
Sportu i Turystyki  03256

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl