Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 25 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy ponad 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Chorzów-Tarnowskie Góry (2-dniowa)

Program wycieczki:

- > Chorzów
 • dwugodzinny seans dydaktyczny w Planetarium
 • obserwatorium astronomiczne
 • stacja klimatologiczna (meteo)
 • wesołe miasteczko
- > Tarnowskie Góry
 • sztolnia „Czarnego Pstrąga”– zalecana ciepła odzież (temperatura w sztolniach wynosi 10 °C)
 • pływanie łodziami po zalanej wodą sztolni
 • zabytkowa kopalnia rud srebra
 
Cena:
(przy 44 uczniach płatnych)
z Wałbrzycha 270 zł
z Legnicy 270 zł
z Wrocławia 260 zł Dodatkowo bilety wstępu do wesołego miasteczka ok. 50 zł
 
W cenie:
 • przejazd autokarem,
 • opłaty parkingowe,
 • przewodnik,
 • bilety wstępów na seans dydaktyczny w Planetarium, do obserwatorium astronomicznego, stacji meteo oraz sztolni „Czarnego Pstrąga” i kopalni rud srebra
 • 1 nocleg
 • wyżywienie: 1 obiadokolacja, 1 śniadanie, 1 obiad
 • VAT
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Chorzów – miasto na prawach powiatu o największej w Polsce i jednej z największych w Europie gęstości zaludnienia – ok. 4000 osób na 1 km2. Ośrodek górnictwa węglowego, hutnictwa żelaza i przemysłu chemicznego. W 1802r. powstała największa później na kontynencie europejskim huta zwana Królewską a rozwijająca się wokół niej osada przekształciła się z czasem w miasto Chorzów. Największą atrakcją jest Park Kultury i Wypoczynku. Jest to zespół rekreacyjny o pow. ponad 600 ha. Znajduje się tu planetarium i obserwatorium astronomiczne, Śląski Park Atrakcji, duże kąpielisko „Fala”, kolejka linowa „Elka”, kolejka wąskotorowa, olbrzymia szklarnia i duży ogród zoologiczny oraz Stadion Śląski (obecnie Narodowy). W największym i najstarszym w Polsce planetarium odbywają się popularne zajęcia dydaktyczne dostosowane do wieku uczestników. Są one znakomitym uzupełnieniem nauczania astronomii, fizyki i geografii. Na półkolistym ekranie odtwarzany jest wygląd nieba oglądanego w dowolnym czasie i dowolnego miejsca na Ziemi. Ruchome projektory Słońca, Księżyca i planet pokazują wszelkie zmiany na niebie dziennym i nocnym związane ze zjawiskami na Ziemi i w jej sąsiedztwie. Obserwatorium astronomiczne, z największą w Polsce lunetą o 30-centymetrowym obiektywie oraz z licznymi mniejszymi instrumentami umożliwia w pogodne dni obserwacje Słońca, a po zapadnięciu zmierzchu – wędrówkę po najciekawszych obiektach nocnego nieba, oglądanych z 750-krotnym powiększeniem. W podziemiach Planetarium umieszczone są czułe sejsmografy, rejestrujące bliskie i dalsze wstrząsy skorupy Ziemi. Obok Planetarium obserwatorium klimatologiczne z ogródkiem meteorologicznym.
 
Tarnowskie Góry – miasto powiatowe w województwie śląskim, duży węzeł kolejowy. Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z XIII w. Od XV w. rozwinęły się tu kopalnie rud ołowiu, cynku i srebra. Po wyczerpaniu złóż pozostał unikatowy w Europie zabytek techniki górniczej – sztolnia Czarnego Pstrąga. Jest to 600-metrowy odcinek dawnej sztolni wydrążonej w latach 1821-1834, którą zwiedza się płynąc pod ziemią łodziami. Niedaleko Zabytkowa Kopalnia Rud Srebronośnych z 1700 m podziemną trasą turystyczną (w tym 270 m spływ łodziami) przebiegającą na głębokości 40.5 m przez zrekonstruowane wyrobiska z XVII i XIX w.
Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-103-34-42
Regon 890593539

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

wpis nr 874/8/2021
do Rejestru Organizatorów Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer ewidencyjny 28867  w Centralnej
Ewidencji Organizatorów Turystyki Ministerstwa
Rozwoju

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl