Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 25 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy ponad 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Kotlina Kłodzka (2-dniowa) - wersja II z Czechami
Program wycieczki:
 
- > Wambierzyce  
  • zwane „śląską Jerozolimą” z bazyliką z 1718 r. wzorowaną na słynnej świątyni Salomona w Jerozolimie
- > Góry Stołowe 
  • spacer po  Błędnych Skałach, rezerwacie skalno-krajoznawczym o fantastycznych kształtach i formach skalnych
- > Kudowa Zdrój 
  • park, pijalnia wód, barokowa kaplica czaszek
- > Nachod 
  • zwiedzanie zamku, rynek z kościołem św. Wawrzyńca z 1312 r.
- > Dobrošov 
  • system fortyfikacji obronnych z lat 1935-1938, wieża widokowa
Cena:
z Międzyrzecza 345 zł
z innych miejscowości - cena zbliżona
 
Świadczenia: autokar LUX, opłaty parkingowe, przewodnicy, nocleg, wyżywienie: obiadokolacja, śniadanie, obiad, utrzymanie pilota i kierowcy, ubezpieczenie NNW i KL, VAT. 
 
Dodatkowo bilety wstępów – ok. 30 zł + ok. 300 Kč
 
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Wambierzyce – dawna osada tkaczy zwana „śląską Jerozolimą” - znane jako miejscowość pielgrzymkowa. W centrum bazylika z 1718r. wzorowana na słynnej świątyni Salomona w Jerozolimie. Jedną z atrakcji jest sławna ruchoma szopka z 1882r. z 800 figurkami, dzieło miejscowego cieśli Wittiga. Najnowszą atrakcją jest Gospodarstwo Agroturystyczne wieloletniego sołtysa Wambierzyc Pana Mariana Gancarskiego. Jest to skansen, który zawiera zbiory sprzętów użytku codziennego naszych przodków - drobne sprzęty AGD, wyposażenie wnętrz izb mieszkalnych i warsztatów pracy. Na terenie skansenu znajduje się mini ZOO.
 
Góry Stołowe – jedyne w Polsce góry płytowe, zbudowane z ułożonych piętrowo warstw piaskowca, od milionów lat niszczone przez erozję, czego efektem jest niepowtarzalny krajobraz tych gór. Przecina je przepiękna Szosa Stu Zakrętów, część niedokończonej Drogi Sudeckiej, której budowę rozpoczęto w latach 30. XX w. 
 
Szczeliniec Wielki – wchodzi w skład Korony Gór Polskich i Korony Sudetów, najwyższy szczyt Gór Stołowych (919 m n.p.m.). Wiodą na niego 664 kamienne schody, które wykuł pod koniec XVIII w. sołtys Karłowa Franz Pabel. Szczyt Szczelińca to oszałamiający skalny labirynt, gdzie jeszcze w lipcu w niektórych miejscach (Piekiełko) zalega śnieg. 
 
Błędne Skały - rezerwat skalno - krajoznawczy na skraju masywu Skalniaka (915 m n.p.m.) o pow. 21 ha. Osobliwość przyrodnicza (taka jak na Szczelińcu), gdzie można podziwiać labirynty i fantastyczne formy skalne. 
 
Kudowa Zdrój – uzdrowisko z XVII-wieczną tradycją. Ozdobą uzdrowiska jest pięknie utrzymany park zdrojowy, a w nim rzadkie już dziś drzewa m.in. czarny świerk sudecki, sosny kalifornijskie, dęby piramidalne oraz egzotyczne krzewy i różnokolorowe kwietniki. W parku największa na Dolnym Śląsku i uznawana za najładniejszą pijalnia wód.
 
Kaplica czaszek w Czermnej ( dzielnica Kudowy Zdrój ) – barokowa kaplica z 1776r., którą wzniósł miejscowy proboszcz W.Tomaszek po zebraniu na okolicznych polach kości poległych w czasie wojen XVII i XVIII w. oraz zmarłych w czasie zarazy cholery. Sufit, ściany i ołtarz wyłożone są szczątkami 3 tyś. osób, szczątki 21 tyś. spoczywają w krypcie pod podłogą.
 
Nachod – założony w XII w. na szlaku handlowym ze Śląska, należy do nielicznych czeskich miast granicznych, które nigdy nie były zgermanizowane - leży zaledwie dwa kilometry od granicy z Polską. Godny uwagi jest odrestaurowany niedawno rynek. Wysoko nad centrum wznosi się zamek, którego początki sięgają XIII w. W bastionach każdego z czterech dziedzińców zamkowych można obejrzeć „straszydła” - jest to pogrążona w półmroku kolekcja postaci mitologicznych, występujących w czeskich legendach narodowych.
 
Twierdza Dobrošov – należy do systemu fortyfikacyjnego wybudowanego w latach 1935-38. Poszczególne żelbetowe schrony połączone są podziemnymi korytarzami na głębokości 40 m. Dostępne są schrony dla piechoty, artyleryjski oraz część podziemia.
Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-103-34-42
Regon 890593539

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

wpis nr 874/8/2021
do Rejestru Organizatorów Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer ewidencyjny 28867  w Centralnej
Ewidencji Organizatorów Turystyki Ministerstwa
Rozwoju

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl