Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 20 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy prawie 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Poznań
Program wycieczki: 
 
- > Ostrów Tumski 
 • katedra z grobami Mieszka I i Bolesława Chrobrego
 • kościół NMP
 • Psałteria
 • Akademia Lubrańskiego
 • pałac Arcybiskupi
- > Stare Miasto 
 • Stary Rynek
 • Ratusz
 • Pręgierz
 • Waga Miejska
 • Domy Budnicze
 • Wzgórze Przemysława
 • pałac Górków
 • kościół pojezuicki
 • kościół Franciszkanów
Cena:
z Międzyrzecza 60 zł
z innych miejscowości - cena zbliżona
 
Świadczenia: autokar LUX, opłaty parkingowe, pilot, przewodnik po Poznaniu, rezerwacje biletów,  ubezpieczenie NNW, VAT. Dodatkowo bilety wstępów – ok. 15 zł
 
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Poznań – stolica Wielkopolski, niegdyś stołeczny gród Mieszka I. Swój złoty wiek przeżywał w XVI stuleciu, gdy zaistniał jako ważny ośrodek wiedzy medycznej, rzemiosł artystycznych i handlu. Wtedy powstały dwie wyższe uczelnie - Akademia Lubrańskiego (1518r.) i Kolegium Jezuickie (1513r.), pierwsza księgarnia w 1520r. i pierwsza drukarnia w 1577r. Bastion ekonomiczny w walce z zaborcami, miasto w którym dalekowzroczni Działoszyńscy i Raczyńscy wznosili wspaniałe gmachy użyteczności publicznej. 
 
Ostrów Tumski – najstarsza część Poznania - wyspa oddzielona od miasta wodami Warty i Cybiny. Prawdopodobnie już na przełomie VIII i IX wieku istniał tu gródek strażniczy. Według jednej z hipotez tu prawdopodobnie odbył się chrzest Polski (inna hipoteza mówi o Ostrowie Lednickim), tu po 966r. wzniesiono pierwszy kościół, a w 968r. pierwsze w Polsce biskupstwo. 
 
Katedra – najstarszy zabytek Poznania, miejsce w którym w kaplicy Królewskiej, zwaną „Złotą” w specjalnym sarkofagu spoczywają szczątki twórców naszej państwowości – Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Obecna bryła w stylu gotyckim pochodzi z XIV w. Najstarsze fragmenty wcześniejszych świątyń: w stylu przedromańskim (X w. po 966r.), romańskim (XI w.) oraz połowa misy chrzcielnej o średnicy 5 m i pozostałości grobów Mieszka I i Bolesława Chrobrego znajdują się w podziemiach katedry. 
 
Kościół NMP – niewielka późnogotycka świątynia stojąca przed katedrą, którą wybudowano w połowie XV w. na miejscu w którym w 965r. stała kaplica zamkowa, zbudowana dla żony Mieszka I, Dobrawy. Okrągłą kaplicę-rotundę postawiono obok prostokątnego palatium Mieszka I. W 1999r. odkryto pozostałości obu budowli. Obok tzw. Psałteria - późnogotycki dom mieszkalny z 1518r. 
 
Stary Rynek – centrum lokacyjnego Poznania. Zamknięty pierścieniem zabytkowych kamieniczek rozlokowanych na planie o boku 141 m - pod względem wielkości trzeci w Polsce. Pośrodku ratusz, obok XVI-wieczne niewielkie domki budnicze z charakterystycznymi podcieniami oraz renesansowa Waga Miejska (obecnie Pałac Ślubów) i klasycystyczny Odwach (mieści Muzeum Powstania Wielkopolskiego) Ratusz - mimo elementów gotyckich jego obecny kształt jest dziełem renesansowej przebudowy w latach 1550-1555. Frontową elewację zdobi trójkondygnacyjna loggia z efektownymi malowidłami i płaskorzeźbami. Nad nią widnieją wizerunki władców z dynastii Jagiellonów. 61-metrowa wieża ratuszowa jest zwieńczona ażurowym hełmem z orłem (z 1783r.) na szczycie. Codziennie w południe z jej szczytu rozlega się hejnał oraz pojawiają słynne koziołki. 
 
Biblioteka Raczyńskich – klasycystyczny budynek najstarszej w Polsce (działającej od 1829r.) biblioteki publicznej. Fundator budowli hrabia Edward Raczyński chciał, aby w czasach zaborów była ona ostoją polskości. Charakterystyczny gmach ma imponującą fasadę z 12 porami kolumn korynckich - wzorowaną na wschodnim skrzydle paryskiego Luwru.

 

Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-159-78-25
Regon 891059687

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 604-303-440
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

Zaświadczenie
nr 170/8/01/2004
o wpisie do Rejestru Organizatorów
i Pośredników Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer rejestrowy w Centralnym
Rejestrze Zezwoleń Ministerstwa
Sportu i Turystyki  03256

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl