Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 20 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy prawie 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Wiedeń - Morawski Kras (3-dniowa)
- > Wiedeń:
 • Hofburg – pałac cesarski,
 • Ringstrasse – reprezentacyjna promenada Wiednia,
 • Katedra św. Stefana,
 • Schönbrunn – letnia rezydencja Habsburgów,
 • Belweder – zespół pałacowo-parkowy,
 • Opera,
 • Ratusz,
 • Kahlenberg – wzgórze,  z którego Jan III Sobieski poprowadził atak na wojska  tureckie
- > Jaskinie Morawskiego Krasu 
 • zwiedzanie Jaskini Katarzyńskiej
 • przejazd ekovlaczkiem do Jaskini Punkvy (Jaskini Punkwiowej)
 • zwiedzanie Jaskini Punkwiowej w części suchej oraz łódeczkami
 • Przepaść Macochy – wyjazd gondolą i wejście na górny mostek (zalecana ciepła odzież -temperatura w jaskiniach wynosi 7 °C)
Cena:
z Międzyrzecza 625 zł
z innych miejscowości - cena zbliżona
 
Świadczenia: autokar LUX  z dwoma kierowcami, opłaty parkingowe, pilot i miejscowi przewodnicy, 2 noclegi w Czechach lub Bratysławie, 2 śniadania, 3 obiadokolacje, utrzymanie kierowców i pilota, ubezpieczenie od NNW i KL, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,  VAT.  
Dodatkowo bilety wstępów – ok. 450 Kč  i ok. 40 Euro 
 
 
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Hofburg – pałac cesarski, oficjalna zimowa rezydencja Habsburgów. Powstał na miejscu twierdzy miejskiej z 1275r. Fakt, że był rozbudowywany przez 700 lat spowodował, że jest to zlepek architektoniczny bez symetrii i konstrukcyjnej części centralnej. Dziś poza niewielką częścią, w której urzęduje austriacki prezydent, w pałacu siedzibę znalazły rozmaite organizacje i muzea. Do głównych atrakcji Hofberga należy zaliczyć:
 • apartamenty cesarskie – pokoje zajmowane przez Franciszka Józefa, apartamenty cesarzowej Elżbiety oraz pokoje, w których mieszkał car Aleksander I podczas Kongresu Wiedeńskiego w 1815r.,
 • skarbiec cesarski – a w nim: cesarskie insygnia i relikwie Świętego Cesarstwa Rzymskiego, habsburskie klejnoty koronacyjne, relikwiarze i szaty,
 • Austriacka Biblioteka Narodowa ze słynną Salą Paradną (najdłuższą barokową biblioteką w Europie - 80 m długości i 30 m wysokości),
 • Hiszpańska Szkoła Jazdy – pokazy tresury i ujeżdżania koni.
 
W rejonie Hofburga znajdują się: kościół Augustianów (miejsce wielu habsburskich ślubów) z kryptą serc, gdzie znajdują się 54 srebrne urny z sercami Habsburgów oraz Krypta Cesarska przy kościele Kapucynów - miejsce spoczynku 143 członków rodziny Habsburgów. 
 
Katedra św. Stefana – położona w samym centrum Wiednia. Stoi na tym miejscu od ponad 800 lat, jednakże z pierwotnego XIII wiecznego kościoła pozostała jedynie Brama Pielgrzymów oraz Wieże Pogańskie. Gotycka nawa, prezbiterium i kaplice boczne powstały w wyniku przebudowy w XIV i XV stuleciu. Wnętrze katedry kryje wspaniałą kolekcję dzieł sztuki m.in. ołtarz główny z 1647r., ołtarz z Wiener Neustadt z 1447r., grobowiec cesarza Fryderyka III i gotycką ambonę.
 
Ringstrasse – reprezentacyjna promenada Wiednia - kolisty bulwar utworzony z rozkazu Franciszka Józefa w drugiej połowie XIX w. W latach 1860-1890 wzdłuż Ringu powstało wiele gmachów publicznych: opera, teatr, dwa muzea, budynek parlamentu, uniwersytet i ratusz. Obok Ringu Spittelberg - zespół uliczek przy których stoją wzorcowo odrestaurowane XVIII i XIX-wieczne budynki z restauracjami, kawiarniami i butikami. 
 
Schönbrunn – letnia rezydencja Habsburgów. Jej budowa trwała wiele lat i zakończona została w XVIII w. W efekcie powstał zespół budynków liczący około 1500 sal, które zachwycają wspaniałym barokowym i rokokowym wystrojem. W pałacowym parku można zwiedzić ZOO, Motylarnię i Palmiarnię. 
 
Belweder – najwspanialszy zespół parkowo-pałacowy w Wiedniu, na który składają się dwa barokowe pałace z XVIII w. połączone ogrodem w stylu francuskim. Całość usytuowana jest na wzgórzu, z którego rozpościera się wspaniały widok na centrum miasta. Obecnie w pałacach Belwederu mieszczą się: Muzeum Sztuki Barokowej oraz Galeria Sztuki XIX i XX wieku. 
 
Kahlenberg – najwyższe wzgórze (484 m n.p.m.) Lasku Wiedeńskiego, z którego roztacza się piękny widok na Wiedeń. Kahlenberg odegrał kluczową rolę w historii miasta, gdyż właśnie z tego wzgórza w 1683r. Jan III Sobieski poprowadził atak na wojska tureckie oblegające Wiedeń. Obok w rejonie Lasu Wiedeńskiego znajduje się wioska Grinzing, słynna z wyszynku młodego wina. 
 
Jaskinie Punkwiowe  w Morawskim Krasie – stanowiące największy i najgłębszy system jaskiń. Mają one niesamowite kształty wyrzeźbione w dewońskim wapieniu przez podziemną rzeczkę od której biorą swą nazwę. Po przejściu pięciu pieczar dociera się na dno 138-metrowej przepaści Macocha, powstałej w wyniku zapadnięcia się stropu jednej z jaskiń. Z przepaści zwiedzający płyną pół kilometra podziemną rzeką Punkvą. Kolejką linową wyjeżdżamy na szczyt przepaści, skąd z górnego mostku można zerknąć w dół otchłani, w której jeszcze przed chwilą byliśmy.
 
Jaskinia Katarzyńska - olbrzymia „katedra” formacji skalnych ma rozmiary 95x44x20 metrów i jest największym udostępnionym do zwiedzania podziemnym pomieszczeniem w Czechach. Doskonała akustyka jest okazjonalnie wykorzystywana na koncerty muzyczne i śpiewacze. 

 

Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-159-78-25
Regon 891059687

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 604-303-440
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

Zaświadczenie
nr 170/8/01/2004
o wpisie do Rejestru Organizatorów
i Pośredników Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer rejestrowy w Centralnym
Rejestrze Zezwoleń Ministerstwa
Sportu i Turystyki  03256

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl