Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 25 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy ponad 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Kamienna Góra-Krzeszów-Chełmsko Śląskie
Program wycieczki: 
 
- > Kamienna Góra
  • Podziemna Trasa Turystyczna
- > Krzeszów
  • zwiedzanie zespołu klasztornego
  • Mauzoleum Pistów Śląskich
- > Chełmsko Śląskie
  • Domy Tkaczy
Cena:
(przy 44 uczniach płatnych)
z Wałbrzycha 54 zł
z Legnicy 67 zł
z Wrocławia 75 zł
 
W cenie:
  • przejazd autokarem,
  • opłaty parkingowe,
  • bilety na Podziemną Trasę Turystyczną oraz kompleksu klasztornego,
  • przewodnicy,
  • VAT
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Podziemna Trasa Turystyczna "Arado" w Kamiennej Górze mieści się pod Górą Kościelną (Góra Parkowa). Posiada 1300 m2 i 350 m długości korytarzy. Największą atrakcją jest olbrzymia hala o długośco 55,5 m o niewiadomym przeznaczeniu. Uważa się, że w sztolniach mieściło się tajne laboratorium Hitlera i fabryka produkująca komponenty do samolotów. W sztolniach liczne eksponaty z okresu II wojny światowej.
 
Krzeszów - jego historia jest ściśle związana z zakonami Cystersów i Benedyktynów i rozpoczyna sie w 1242 r., kiedy córka czeskiego króla Ottokara, wdowa po Henryku Pobożnym - księżna Anna sprowadziła tu Benedyktynów fundując im klasztor. Pod koniec XIII w. (w 1292 r.) książę Bolko I odkupuje benedyktyńskie dobra i osadza w klasztorze związanych z Piastami Śląskimi Cystersów. Krzeszów słynie z okazałego zespołu klasztornego, a dwa tutejsze kościoły uchodzą za perły barokowej sztuki i architektury. Tu także Mauzoleum - nekropolia Piastów świdnicko-jaworskich.
 
Rezerwat "Głazy Krasnoludków" niedaleko Krzeszowa, usytuowany jest na krawędzi pokrytego lasem wzniesienia nad potokiem Jawiszówka. Na długości ponad kilometra rozciąga się świat piaskowcowych form, przypominających w mniejszej skali to, co wszyscy znają z Parku Narodowego Gór Stołowych. Można tu podziwiać skalne grzyby, maczugi i wąskie szczeliny. W 1970 r. zasadniczą część tego bajkowego zakątka objęto rezerwatem
 
Chełmsko Śląskie - dawniej miasto, a obecnie duża wieś o miejskiej zabudowie, lokowana w II połowie XIII w, kiedy urzędowali tu Benedyktyni. Potem wraz z wielkimi dobrami zostało podarowane Cystersom z Krzeszowa i aż do 1810 r. było nierozerwalnie związane z klasztorem. W 1580 r. cesarz Rudolf II odnowił miejskie przywileje i i nadał miastu herb oraz prawo odbywania jarmarków. W XVII w. dzięki sprowadzonym z Czech tkaczom płócien i przybyłym z Bawarii tkaczom adamaszku, stało się znanym ośrodkiem wyrobu płótna lnianego oraz sukna. Chełmsko zachowało średniowieczny układ urbanistyczny z zabytkowymi kamieniczkami wokół rynku, narożnie wychodzącymi uliczkami i centralnie usytuowaną studnią. 
 
Domy Tkaczy - zespół zabytkowych, drewnianych budynków, najlepiej na Dolnym Śląsku zachowanych - tzw. Dwunastu Apostołów, z których 11 przetrwało do naszych czasów (dwunasty, wolno stojący tzw. Dom Judasza nie zachował się). Domy, zbudowane ok. 1707 r., mają charakterystyczny układ: wysunięte szczyty i podcienia osłaniające wejście do sieni i wnętrza z izbą mieszkalną i warsztatem.
Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-103-34-42
Regon 890593539

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

wpis nr 874/8/2021
do Rejestru Organizatorów Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer ewidencyjny 28867  w Centralnej
Ewidencji Organizatorów Turystyki Ministerstwa
Rozwoju

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl