Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 25 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy ponad 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Zakopane - Pieniny (3-dniowa)

Program wycieczki:

- > Zakopane 
  • Krupówki
  • Wielka Krokiew
  • zabytkowy cmentarz na Pęksowym Brzysku
  • wjazd kolejką na Gubałówkę, przejście Grzbietem Gubałówki i zjazd z Butorowego Wierchu
- > Pieniny 
  • spływ tratwą przełomem Dunajca
  • zamek w Niedzicy
  • uzdrowisko Szczawnica
  • wjazd kolejką linową na Palenicę
- > na życzenie wieczór integracyjny z muzyką góralską
 
Cena:
z Międzyrzecza 530 zł
z innych miejscowości - cena zbliżona
 
Świadczenia: autokar LUX, opłaty parkingowe i autostrada, pilot, miejscowi przewodnicy, 2 noclegi, wyżywienie: 2 obiadokolacje, 2 śniadania, obiad, utrzymanie kierowców i pilota, ubezpieczenie NNW, VAT. 
 
Dodatkowo bilety wstępów – ok. 125 zł, ewentualna obiadokolacja integracyjna z kapelą góralską ok. 60 zł
 
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Zakopane – miasto powiatowe, jeden z największych centrów turystycznych i wczasowych w Polsce. Jest najwyżej położonym miastem w Polsce - jego centrum leży na wysokości 838 m n.p.m. Powstało z połączenia osiedli pasterskich. Do XIX w. wieś Zakopane żyła w cieniu osady hutniczej w Kuźnicach. Dopiero od połowy XIX w. w nikomu nieznanej wsi zaczęła rozwijać się turystyka, co jest zasługą lekarza Tytusa Chałubińskiego. Przyjeżdżali tu wszyscy wybitni malarze, literaci i kompozytorzy. Stąd wielki udział tego miasta w rozwoju kultury polskiej. Tu narodziła się też polska turystyka. 
 
Cmentarz na Pęksowym Brzyzku – jedna z najsłynniejszych nekropolii polskich. Założony w 1848 r. przez ks. Józefa Stolarczyka, pierwszego proboszcza Zakopanego. Na zabytkowym cmentarzu znajduje się ok. 250 grobów, z których ok. 50 to groby osób zasłużonych dla polskiej kultury, turystyki i Zakopanego. Tu spoczywają m.in.: Tytus Chałubiński, Kornel Makuszyński, Władysław Orkan, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Stanisław Marusarz i inni. 
 
Krupówki – należą do pierwszej piątki najsłynniejszych ulic w Polsce (długość 1100m). Nazwa Krupówki - pierwotnie oznaczająca polanę w górnej części ulicy - wywodzi się od nazwiska Krupa (także Krupowski) - właściciela wspomnianej polany. Początkowo były ścieżką łączącą centrum wsi z Kużnicami. Ulica rozwinęła się w latach 70. XIX stulecia. Stawiano tu zarówno drewniane chałupy, jak i piętrowe secesyjne budynki. Krupówki, tętniąca życiem promenada Zakopanego przebiega przez środek miasta. Tutaj mieści się większość sklepów, lokali i instytucji.
 
Pieniny – grupa górska położona na północny wschód od Tatr. Podzielone są na trzy części i rozdziela je nurt Dunajca. Skaliste wapienne szczyty - nie przekraczające 1000 m n.p.m. są równie ostre jak tatrzańskie turnie. Strome stoki i dzikie doliny porośnięte są gęstymi lasami, pośród których leżą łąki pełne rzadkich roślin (aż 9 gatunków roślin występuje w Polsce tylko w Pieninach), i kolorowych motyli (zanotowano tu aż 1800 gatunków). Najwyższym wzniesieniem Pienin i polskiego odcinka Pienińskiego Pasa Skałkowego jest Wysoka (1050 m n.p.m.) 
 
Szczawnica – miasto w pięknej, malowniczej dolinie Grajcarka, znane uzdrowisko i stacja klimatyczna. Pierwsze wzmianki o niej pochodzą z pocz. XV w., a właściwości tutejszych źródeł są ponoć znane od XV w. Prawdziwy rozkwit uzdrowiska nastąpił w poł. XIX w., dzięki właścicielom – rodzinie Szalayich. W centrum wyciąg krzesełkowy na Palenicę (722 m n.p.m.) - długość 783m, różnica wzniesień - 262m. Palenica stanowi znakomity punkt widokowy na Pieniny z Trzema Koronami i Sokolicę oraz na Tatry Słowackie. W górnej części szczytu zjeżdżalnia wózkowa o długości 540m i różnicy wzniesień 35m. 
 
Spływ przełomem Dunajca na trasie Kąty – Szczawnica długości 15 km i 35 m spadku rzeki. Jest to jeden z najładniejszych przełomów rzecznych Europy - atrakcja turystyczna w skali międzynarodowej. Ponad dwugodzinna podróż daje niezapomniane przeżycia. W niektórych miejscach dno doliny ma tylko kilkanaście metrów szerokości, co powoduje gwałtowne zwiększenie prędkości wody. Strome wapienne zbocza wznoszące się 300-500 metrów ponad poziomem wody porasta unikalna roślinność. 
 
Zamek w Niedzicy – stoi na stromej skale, około 35 m nad taflą Zalewu Czorsztyńskiego. Jest to jeden z najcenniejszych w Polsce zabytków architektury obronnej - bez przerwy zamieszkany. Gotycki zamek górny wzniesiony został z kamienia przed 1330r. a dolny, późnorenesansowy w 2 poł.XVI w. Całość ma nieregularny plan dostosowany do kształtu wzgórza. Przez większy okres istnienia zamek znajdował się w rękach węgierskich i dopiero w 1948r. przejęło go polskie Ministerstwo Kultury.

 

Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-103-34-42
Regon 890593539

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

wpis nr 874/8/2021
do Rejestru Organizatorów Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer ewidencyjny 28867  w Centralnej
Ewidencji Organizatorów Turystyki Ministerstwa
Rozwoju

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl