Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 20 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy prawie 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Kowary-Western City-Karpacz
Program wycieczki:
 
- > Kowary
  • Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska
- > Western City – oryginalne rancho kowbojskie w Ściegnach 
 
- > Karpacz
  • czas wolny
Cena:
z Wałbrzychu 60 zł
z Legnicy 60 zł
z Wrocławia 75 zł
 
W cenie:
  • przejazd autokarem,
  • opłaty parkingowe,
  • przewodnik,
  • ubezpieczenie NNW
  • VAT
Dodatkowo bilety wstępów do Parku Miniatur oraz Western City – 50 zł 
 
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Kowary – miasto rozciągające się między Karkonoszami a Rudawami Janowickimi. Do niedawna znaczący ośrodek przemysłowy, znany głównie ze słynnej fabryki dywanów. Historia Kowar wiąże się z górnictwem rud matali, sięgającym rzekomo XII wieku, a którego początki tradycja wiąże z osobą Laurentiusa Angelusa, odkrywcy miejscowych rud żelaza. W XVI w. Kowary były największym na Śląsku eksporterem żelaza do Polski. Górnictwo podupadło po wojnie trzydziestoletniej. Po II wonie światowej do końca lat 50 XX wieku Kowary były miastem zamkniętym ponieważ eksploatowane tu były złoża rud uranu, które po wzbogaceniu wywożone były do ZSRR.
 
Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach powstał na terenie bezpośrednio przylegającym do dawnej fabryki dywanów. Znajduje się tu ponad 40 obiektów, które reprezentują bogactwo architektury Dolnego Śląska odwzorowane w skali 1:25. Modele pałaców, klasztorów, kościołów i starówek miast dolnośląskich zostały wyeksponowane w naturalnym otoczeniu, wśród kwiatów i zieleni.
 
Ściegny – miasteczko Western City - otwarte 4 lipca 1998r.- położone pomiędzy Karpaczem a Ściegnami, pozwala odwiedzającym na przeniesienie w czasie i przestrzeni. Można zobaczyć prawdziwego szeryfa i odwiedzić saloon, przy odrobinie szczęścia można być świadkiem napadu na bank lub najazdu Indian. Oprócz tego wiele atrakcji: strzelanie z łuku, rzucanie dzidą do sylwetki bizona, rzucanie nożem. Można przejechać się kolejką westernową, kucykiem, wejść na „pal męczarni” lub „ujarzmić” elektrycznego byka.
 
Karpacz – wspaniałe wczasowisko u stóp najwyższych szczytów Karkonoszy założone w XV w. w rejonie dzisiejszej dzielnicy Płóczki. Przez wieki nie istniał jako spójna wieś. Jeszcze w XIX w. dzisiejsze miasto tworzyły rozproszone osady o samodzielnych nazwach. W XVIII-XIX w. ośrodek górniczy (złoża rud srebra i ołowiu). Od drugiej połowy XIX w. stopniowy rozwój turystyki. 
 
Świątynia Wang – drewniany ewangelicki kościół z przełomu XII i XIII w. Powstał w Norwegii, przeniesiony do Karpacza i tu postawiony w latach 1842-1843. Szczególnie piękne są autentyczne romańskie płoskorzeźby w drewnie. Granitowa dzwonnica dobudowana została na miejscu później, jej zadaniem jest chronić świątynię przed silnymi porywami górskiego wiatru. 
 
Muzeum Sportu i Turystyki – ma siedzibę w drewnianej chacie przysłupowej z lat 1932-36. Znajdują się tu m in. kolekcje nart, sanek i bobslejów oraz medale pamiątkowe z olimpiad zimowych. Osobna ekspozycja poświęcona jest GOPR- wi. W pobliży dawna karczma sądowa z 1836r. i „lipa sądowa” o obwodzie 5m, pod którą ferowano wyroki sądowe. 
 
Muzeum Zabawek – jedyna w Polsce ekspozycja (ponad 1000 eksponatów), która w całości pochodzi z prywatnych zbiorów - Henryka Tomaszewskiego, sławnego mima, twórcy wrocławskiego Teatru Pantomimy. Są eksponowane lalki (w tym japońskie), szopki, klocki, zabawki z porcelany i mebelki. 
 
Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-159-78-25
Regon 891059687

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 604-303-440
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

Zaświadczenie
nr 170/8/01/2004
o wpisie do Rejestru Organizatorów
i Pośredników Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer rejestrowy w Centralnym
Rejestrze Zezwoleń Ministerstwa
Sportu i Turystyki  03256

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl