Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 20 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy prawie 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Kraków - Zakopane (3-dniowa) z wieczorkiem integracyjnym
Program wycieczki: 
 
- > Wawel 
 • Katedra z Grobami Królewskimi i Kryptą Wieszczów
 • Dzwon Zygmunta)
- > Droga Królewska 
 • Barbakan
 • Brama i ulica Floriańska
 • Rynek
 • Sukiennice
 • Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza
- > Zakopane
 • Krupówki,
 • Wielka Krokiew,
 • zabytkowy cmentarz na Pęksowym Brzysku,
 • wjazd kolejką na Gubałówkę, przejście Grzbietem Gubałówki i zjazd z Butorowego Wierchu
- > wieczór integracyjny – z muzyką góralską,
 
- > Bukowina Tatrzańska (4,5 godz. pobyt w jednym z najnowocześniejszych kompleksów wodnych
     „Terma” )
 
Cena:
z Międzyrzecza 510 zł
z innych miejscowości - cena zbliżona
 
Świadczenia: autokar LUX, opłaty parkingowe i drogowe, pilot, przewodnicy w Krakowie i Zakopanem, rezerwacje biletów wstępu, 2 noclegi, wyżywienie: obiadokolacja, 2 śniadania, obiad, impreza integracyjna z wyżywieniem, kapela góralska, utrzymanie kierowcy i pilota, ubezpieczenie NNW, VAT. 
 
Dodatkowo bilety wstępów – ok. 100 zł (w tym 4,5 godz. pobyt w basenach termalnych)
 
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Droga Królewska – szlak turystyczny rozpoczynający się od kościoła św. Floriana (była kolegiata uniwersytecka), gdzie dostojnych gości zdążających na Wawel witał przed kościołem senat uczelni. Po przeniesieniu stolicy do Warszawy rozpoczynały się tu uroczystości pogrzebowe królów. Droga prowadzi ulicą Floriańską, poprzez Rynek i dalej ulicą Grodzką do Wawelu. Na jej trasie znajdują się główne zabytki Krakowa:
 • Barbakan (zwany „Rondlem”) – bastion obronny z 1498r., stanowił dodatkowe umocnienie systemu murów obronnych Krakowa. Stanowi rzadki dzisiaj przykład architektury obronnej z tego okresu,
 • Brama Floriańska – datowana na 1307r., była główną bramą miejską - jedną z ośmiu bram Krakowa - pozostałość systemu obronnego jakim obwarowano miasto pod koniec XIII w.,
 • Ulica Floriańska – jedna z najładniejszych ulic Krakowa. Wśród wielu dobrze zachowanych kamienic na szczególną uwagę zasługują: kawiarnia „Jama Michalikowa” (miał tu siedzibę słynny kabaret „Zielony Balonik”), dom Jana Matejki i Hotel Pod Różą (najstarszy hotel krakowski),
 • Kościół Mariacki – najbardziej znana świątynia w Polsce, powstawała od 1222r. Na balkonie wyższej 81-metrowej wieży, od 1478r. grany jest hejnał mariacki. W kościele znajduje się największy na świecie (13 m wysokości i 11 m szerokości) gotycki ołtarz z drugiej połowy XV w. - dzieło Wita Stwosza,
 • Rynek Główny – największy średniowieczny plac miejski w Europie o pow. 4 ha (200m x 200m). Wytyczony po lokacji miasta w 1257r. Pośrodku płyty Rynku Sukiennice - budynek dawnego ośrodka handlu suknem, pierwotnie gotycki - w XVI w. przebudowany w stylu renesansowym. Obok Wieża Ratuszowa - pozostałość gotyckiego ratusza z XIV w. Na Rynku pomnik Adama Mickiewicza z 1895r. oraz tablica upamiętniająca miejsce złożenia przysięgi przez Tadeusza Kościuszkę w 1794r. Wokół Rynku słynne kamienice, z których każda mogłaby opowiedzieć jakąś historię (m.in. restauracja Wierzynka),
 • Ulica Grodzka – przebiega dawnym traktem handlowym i już w XI-XII wieku była gęsto zaludniona. Na tej ulicy kościół św. Piotra i Pawła (najstarsza barokowa budowla Krakowa, wzniesiona na początku XVII w. - z grobem Piotra Skargi) oraz kościół św. Andrzeja - jedna z najwspanialszych świątyń romańskich na ziemiach polskich, ufundowana ok. 1080r. Bryła świątyni pozostała prawie niezmieniona od czasu budowy.
Katedra – świątynia o gotyckiej trójnawowej bryle - pochodzi z 1364r. Przez wieki katedrę obudowano kaplicami i przybudówkami - w efekcie jest prawdziwym konglomeratem stylów architektonicznych. Od czasów Władysława Łokietka, prawie wszyscy polscy królowie (z nielicznymi wyjątkami) byli koronowani i grzebani na Wawelu. Umieszczono tam również prochy wieszczów i bohaterów narodowych (Piłsudski, Kościuszko, Poniatowski, Mickiewicz, Słowacki). Najpiękniejszą z kaplic jest Kaplica Zygmuntowska - stanowiąca mauzoleum ostatnich Jagiellonów. W wieży tej kaplicy powieszono największy w Polsce dzwon „Zygmunt”. 
 
Tatry – najwyższa grupa górska w Karpatach, równocześnie najwyższe góry w Polsce i jeden z najbardziej popularnych regionów turystycznych w naszym kraju. Zajmują pow. 785 km2, ale w Polsce jest tylko 175 km2 , pozostała część leży w Słowacji, gdzie też znajduje się najwyższy szczyt Gerlach (2655 m n.p.m.) 
 
Zakopane – miasto powiatowe, jeden z największych centrów turystycznych i wczasowych w Polsce. Jest najwyżej położonym miastem w Polsce - jego centrum leży na wysokości 838 m n.p.m. Powstało z połączenia osiedli pasterskich. Do XIX w. wieś Zakopane żyła w cieniu osady hutniczej w Kuźnicach. Dopiero od połowy XIX w. w nikomu nieznanej wsi zaczęła rozwijać się turystyka, co jest zasługą lekarza Tytusa Chałubińskiego. Przyjeżdżali tu wszyscy wybitni malarze, literaci i kompozytorzy. Stąd wielki udział tego miasta w rozwoju kultury polskiej. Tu narodziła się też polska turystyka. 
 
Gubałówka (1120 - 1133 m.n.p.m.) – wjazd kolejką linowo-terenową. Kolejka zbudowana w 1938r. pokonuje trasę o długości 1338m i różnicę poziomów 299m. Widok z Gubałówki ukazuje niemal całe pasmo gór. Z Gubałówki zjeżdżamy kolejką krzesełkową z Butorowego Wierchu (trasa 1646m i 272m różnicy wzniesień) lub do Szymoszkowej Polany. 
 
Cmentarz na Pęksowym Brzyzku – jedna z najsłynniejszych nekropolii polskich. Założony w 1848 r. przez ks. Józefa Stolarczyka, pierwszego proboszcza Zakopanego. Na zabytkowym cmentarzu znajduje się ok. 250 grobów, z których ok. 50 to groby osób zasłużonych dla polskiej kultury, turystyki i Zakopanego. Tu spoczywają m.in.: Tytus Chałubiński, Kornel Makuszyński, Władysław Orkan, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Stanisław Marusarz i inni. 
 
Krupówki – należą do pierwszej piątki najsłynniejszych ulic w Polsce (długość 1100m). Nazwa Krupówki - pierwotnie oznaczająca polanę w górnej części ulicy - wywodzi się od nazwiska Krupa (także Krupowski) - właściciela wspomnianej polany. Początkowo były ścieżką łączącą centrum wsi z Kużnicami. Ulica rozwinęła się w latach 70. XIX stulecia. Stawiano tu zarówno drewniane chałupy, jak i piętrowe secesyjne budynki. Krupówki, tętniąca życiem promenada Zakopanego przebiega przez środek miasta. Tutaj mieści się większość sklepów, lokali i instytucji. 
 
Termy w Bukowinie Tatrzańskiej - to jeden z najnowocześniejszych w Europie kompleksów wodnych, centrum rozrywki dla całej rodziny, ośrodek uzdrowiskowy i rehabilitacyjny. Umiejscowione w zacisznej okolicy otoczonej lasami i pięknym widokiem na góry. Obiekty termalne obejmują 12 basenów - 6 wewnętrznych i 6 zewnętrznych. Temperatura wody w basenach utrzymuje się w granicach 28 - 36 stopni. Przewidziano również szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży, między innymi zjeżdżalnię oraz specjalne pływalnie dla najmłodszych. Na terenie "Term Bukowiańskich" dostępne są również sauny: rzymska, fińska, góralska, kwiatowa i na podczerwień.

 

Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-159-78-25
Regon 891059687

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 604-303-440
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

Zaświadczenie
nr 170/8/01/2004
o wpisie do Rejestru Organizatorów
i Pośredników Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer rejestrowy w Centralnym
Rejestrze Zezwoleń Ministerstwa
Sportu i Turystyki  03256

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl