Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 25 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy ponad 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Liberec z zajęciami edukacyjnymi w iQparku
Program wycieczki:
 
- >  Liberec
  • Rynek z Ratuszem
  • Valdsztejnskie domy
  • wjazd kolejką linową na Ještĕd (1012 m n.p.m.) 
  • iQpark - zajęcia dydaktyczne w Centrum Babylon 
 
Cena:
(przy 44 uczniach płatnych)
z Wałbrzycha 76 zł
z Legnicy 76 zł
z Wrocławia 90 zł
Dodatkowo ceny biletów ok. 200 Kć - 300 Kć (cena zależy od wieku)
 
W cenie:
  • przejazd autokarem,
  • opłaty parkingowe,
  • przewodnik,
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • VAT
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Liberec – miasto wojewódzkie w Czechach, leżące nad Nysą Łużycką, pomiędzy Górami Izerskimi a Grzbietem Jesztedskim. Pierwsza wzmianka o tej miejscowości pochodzi z 1352r. – prawa miejskie od 1577r. Czynnikiem miastotwórczym dla Liberca był i jest przemysł tekstylny. Pierwsze zakłady tekstylne powstają w 1798r., a w roku 1852 założono szkołę tkactwa, która była pierwszą tego typu uczelnią w Monarchii Austro – Węgierskiej. Po pierwszej wojnie światowej Liberec w większości zamieszkały przez społeczność niemiecką, stał się centrum niemieckiego ruchu nacjonalistycznego i był głównym ośrodkiem Niemców Sudeckich. Liberec posiada wiele ciekawych zabytków i interesujących miejsc. Należą do nich: 
 
Ratusz – wspaniały XIX-wieczny neorenesansowy budynek przypominający katedrę, jest wymownym symbolem nacjonalizmu dawnej niemieckiej ludności Liberca. Zaprojektowany został na wzór ratusza wiedeńskiego. 
 
Renesansowy zamek z XVI w. Jego obecny wygląd to efekt przebudowy z XVII i XIX wieku. 
 
Valdsztejnskie domy – szereg czterech połączonych budynków o drewnianej konstrukcji z XVII w. – są one najstarszymi domami w mieście.
 
Ogród Zoologiczny – najstarsze ZOO w Czechach, powstałe w 1919r. Znajduje się w nim 1500 zwierząt, w tym tak rzadkie jak para białych tygrysów i lampart śnieżny. 
 
Ogród Botaniczny – najstarszy w Czechach – założony w 1876r. Poszczególne pawilony poświęcone są różnym strefom klimatycznym, kaktusom oraz roślinom mięsożernym. Ekspozycję uzupełniają słynne zbiory orchidei, tropikalne lilie wodne i akwaria. 
 
Centrum Babilon – największy kryty kompleks rozrywkowy w Czechach. Składa się na niego unikalny Aquapark z systemem basenów, Lunapark, centrum handlowe z ponad 60 sklepikami gdzie uliczne lampy tworzą iluzję miasta w mieście, sale gier, place zabaw i wiele innych atrakcji. 
 
iQPARK - pierwszy ośrodek edukacyjno - rozrywkowy w Czechach. Na powierzchni 1000 m2 znajduje się ponad dwieście atrakcyjnych interaktywnych stanowisk z różnych dziedzin życia i nauki, na których młodzież może prowadzić samodzielnie badania i eksperymenty naukowe.
 
Ještĕd ( 1012 m n.p.m.) – szczyt będący symbolem miasta i całego regionu. Widać z niego część Polski i Niemiec – Karkonosze ze Śnieżką i Góry Izerskie. Przy idealnej pogodzie widoczne są wieża obserwacyjna i nadajnik telewizyjny w Pradze. Na szczycie słynny hotel o ciekawej architekturze z 1969r., który ogłoszono mianem „Budowy XX wieku”. Od 1933r. na szczyt można wjechać gondolową kolejką linową. 
Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-103-34-42
Regon 890593539

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

wpis nr 874/8/2021
do Rejestru Organizatorów Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer ewidencyjny 28867  w Centralnej
Ewidencji Organizatorów Turystyki Ministerstwa
Rozwoju

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl