Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 20 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy prawie 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Pieniny (3-dniowa)
Program wycieczki:
 
- > spływ tratwą przełomem Dunajca
 
- > zamek w Niedzicy
 
- > Wąwóz Homole
 
- > uzdrowisko Szczawnica
 
- > wjazd (i zjazd) kolejką linową na Palenicę
 
- > Dębno Podhalańskie – najstarszy drewniany kościółek na Podhalu z XV w.
 
- > piesza wycieczka na trasie: Krościenko - przełęcz Chwała Bogu (779 m n.p.m.)  - Okrąglica
    (982 m n.p.m. najwyższy szczyt Trzech Koron) - zamek Pieniński
 
     lub zamiast w/w górskiej wycieczki
 
- > piesza wycieczka łatwą, przepiękną krajobrazowo Drogą Pienińską wiodącą prawym brzegiem Dunajca
     przez cały Przełom Pieniński ze Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru w Słowacji.
 
 
Cena: 
(przy 44 uczniach płatnych)
 
z Wałbrzycha 430 zł
z Legnicy 430 zł
z Wrocławia 420 zł
 
W cenie:
  • przejazd autokarem,
  • opłaty parkingowe,
  • przewodnicy,
  • bilety wstępów na spływ tratwą, galerię widokową,  do Wąwozu Homole, wjazd  kolejką na Palenicę i zjazd z góry oraz do Zamku w Niedzicy i  kościółka w Dębnie
  • 2 noclegi
  • wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad, 1 prowiant za kolację na wycieczkę całodniową
  • ubezpieczenie NNW
  • VAT
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Pieniny – grupa górska położona na północny wschód od Tatr. Podzielone są na trzy części i rozdziela je nurt Dunajca. Skaliste wapienne szczyty – nie przekraczające 1000 m n.p.m. są równie ostre jak tatrzańskie turnie. Strome stoki i dzikie doliny porośnięte są gęstymi lasami, pośród których leżą łąki pełne rzadkich roślin ( aż 9 gatunków roślin występuje w Polsce tylko w Pieninach ), i kolorowych motyli ( zanotowano tu aż 1800 gatunków ). Najwyższym wzniesieniem Pienin i polskiego odcinka Pienińskiego Pasa Skałkowego jest Wysoka ( 1050 m n.p.m.)
 
Szczawnica – miasto w pięknej, malowniczej dolinie Grajcarka, znane uzdrowisko i stacja klimatyczna. Pierwsze wzmianki o niej pochodzą z pocz. XV w., a właściwości tutejszych źródeł są ponoć znane od XV w. Prawdziwy rozkwit uzdrowiska nastąpił w poł. XIX w., dzięki właścicielom – rodzinie Szalayich. W centrum wyciąg krzesełkowy na Palenicę ( 722 m n.p.m.) – długość 783m, różnica wzniesień – 262m. Palenica stanowi znakomity punkt widokowy na Pieniny z Trzema Koronami i Sokolicę oraz na Tatry Słowackie. W górnej części szczytu zjeżdżalnia wózkowa o długości 540m i różnicy wzniesień 35m.
 
Spływ przełomem Dunajca na trasie Kąty – Szczawnica długości 15 km i 35 m spadku rzeki. Jest to jeden z najładniejszych przełomów rzecznych Europy – atrakcja turystyczna w skali międzynarodowej. Ponad dwugodzinna podróż daje niezapomniane przeżycia. W niektórych miejscach dno doliny ma tylko kilkanaście metrów szerokości, co powoduje gwałtowne zwiększenie prędkości wody. Strome wapienne zbocza wznoszące się 300-500 metrów ponad poziomem wody porasta unikalna roślinność.
 
Wąwóz Homole – zawiera liczne osobliwości przyrody żywei i nieożywionej – od 1963r. rezerwt ścisły. Uważany za największą atrakcję Małych Pienin. Tworzy go głęboko wcięta w skalne zbocze dolinka potoku Kamionka. Jej skalna część długości 800 m, ma kształt litery „V”. Skalne pionowe ściany i turnie o fantastycznych formach sięgają nawet 120 metrów wysokości i zbudowane są z białego i czerwonego wapienia.
 
Dębno – starodawna wieś podhalańska, słynie z drewnianego kościoła z drugiej poł. XV w. Modrzewiowy kościółek jest dziedzictwem kultury światowej i wpisany jest do rejestru zabytków UNESCO. Od czasu budowy zachował się w nie zmienionym stanie. Wykonany bez użycia gwoździ ma gotyckie wyposażenie. Unikalną na skalę światową jest polichromia z ok. 1500r. o 33 kolorach i 77 różnorodnych wzorach, wśród których znajduje się orzeł jagielloński. Liczące 500 lat farby zachowały swoje barwy i do dziś nie odkryto tajemnicy ich trwałości.
 
Ruiny zamku w Czorsztynie – zamek wzniesiony w XIV w. przez Kazimierza Wielkiego, rozpoczął system obronny doliny Dunajca i południowej granicy Polski – był także stacją celną na szlaku handlowym na Węgry. Starostą zamku był m.in. słynny Zawisza Czarny. W roku 1790 uderzenie pioruna wywołało pożar, który obrócił budowlę w ruinę. Ruiny zabezpieczono i udostępniono do zwiedzania. Z tarasu zamkowego rozpościera się wspaniały widok na zalew, zaporę, Pieniny, a przy dobrej pogodzie na Tatry, W rejonie zamku rośnie pszonak pieniński, mający tu jedyne stanowisko na świecie.
 
Zalew Czorsztyński – jego główny element to sztuczny zbiornik wodny Czorsztyn – Niedzica, powstały przez spiętrzenie wód Dunajca oraz elektrownia wodna. Zapora ma dł. 404 m i wys. 56 m. Pow. zalewu 1200 ha, długość i max. szerokość odpowiednio 12,5 km i 1,7 km.
 
Zamek w Niedzicy – stoi na stromej skale, około 35 m nad taflą Zalewu Czorsztyńskiego. Jest to jeden z najcenniejszych w Polsce zabytków architektury obronnej – bez przerwy zamieszkany. Gotycki zamek górny wzniesiony został z kamienia przed 1330r. a dolny, późnorenesansowy w 2 poł.XVI w. Całość ma nieregularny plan dostosowany do kształtu wzgórza. Przez większy okres istnienia zamek znajdował się w rękach węgierskich i dopiero w 1948r. przejęło go polskie Ministerstwo Kultury.
Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-159-78-25
Regon 891059687

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 604-303-440
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

Zaświadczenie
nr 170/8/01/2004
o wpisie do Rejestru Organizatorów
i Pośredników Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer rejestrowy w Centralnym
Rejestrze Zezwoleń Ministerstwa
Sportu i Turystyki  03256

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl