Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 25 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy ponad 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Trójmiasto-Malbork (3-dniowa)
Program wycieczki:
 
- > Gdańsk
 • Droga Królewska
 • ul. Długa - Dom Uphagena
 • Ratusz
 • Dwór Artusa
 • Pobrzeże – Żuraw
 • Kościół Mariacki
 • Westerplatte
- > Oliwa
 • zespół pocysterski - Katedra
- > Sopot
 • molo
- > Gdynia
 • „Dar Pomorza”,
 • ORP „Błyskawica”,
 • Muzeum Oceanograficzne ,
- > rejs statkiem na Westerplatte lub po porcie Gdyńskim 
 
- > Malbork
 • zamek krzyżacki
Cena:
(przy 44 uczniach płatnych)
z Wałbrzycha 550 zł
z Legnicy 540 zł
z Wrocławia 540 zł
 
W cenie:
 • przejazd autokarem,
 • opłaty parkingowe,
 • przewodnicy,
 • bilety wstępów w Gdańsku do Ratusza,  kościoła Mariackiego, w Sopocie na molo, w Gdyni do Muzeum Oceanograficznego, ORP "Błyskawica", na Westerplatte do zamku krzyżackiego w Malborku,
 • rejs statkiem,
 • 2 noclegi
 • wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje (obiady)
 • VAT
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Gdańsk – miasto z ponad 1000-letnią historią. Najcenniejsze zabytki skupione są w sąsiedztwie Drogi Królewskiej – trasy wjazdu królów polskich do Gdańska.
 
Brama Wyżynna – zbudowana w latach 1587-88, jest jedną z najwspanialszych bram europejskiego renesansu.
 
Katownia i Wieża Więzienna ( 55 m wys.) – unikatowy w skali światowej zespół prostokątnego barbakanu, dwóch gotyckich budowli obronnych połączonych murem, którego początki sięgają XIVw.
 
Wielka Zbrojownia – zbudowana w latach 1602-09, należy do największych światowych osiągnięć niderlandzkiego renesansu. Ten magazyn broni zbudowany został w formie czterech przylegających do siebie kamieniczek ze wspaniałymi szczytami.
 
Złota Brama – renesansowa budowla z lat 1612-14 w kształcie łuku triumfalnego. Przylega do niej Dwór Bractwa św. Jerzego z wieżyczką w kształcie latarni.
 
Dom Uphagena – odtworzono w nim bogate wnętrza XVIII-wiecznej kamienicy gdańskiej wraz z wyposażeniem.
 
Ratusz Głównego Miasta – należy do najwspanialszych tego typu budowli w Polsce, wznoszony był etapami od XIV w. Można obejrzeć oryginalny wystrój sal radnych, w tym salę Czerwoną – jeden z najwspanialszych przykładów manieryzmu niderlandzkiego i osławione meble gdańskie. Ratusz wieńczy wysmukła ( 82 m ) wieża, z której jest wspaniały widok na miasto.
 
Fontanna Neptuna – symbol miasta z 1633r. Na otaczającej ją kracie widnieją herby Gdańska i polskie orły.
 
Dwór Artusa – reprezentacyjna budowla Długiego Targu. Dawna siedziba bractw kupieckich pochodząca z XV w. Przebudowana fasada łączy cechy gotyku i renesansu. Wewnątrz można podziwiać piękne sklepienie gotyckie oraz uchodzący za największy na świecie renesansowy piec kaflowy ( 520 kafli, 11 m wysokości ) z 1546r.
 
Złota Kamieniczka – najładniejszy dom mieszczański Gdańska z lat 1609-18, ze wspaniałą renesansową fasadą ozdobioną złoconymi rzeźbami.
 
Żuraw – symbol starego portowego Gdańska, pochodzący z 1444r. – największy dźwig portowy średniowiecznej Europy.
 
Kościół Mariacki – największy kościół w Polsce i zarazem największy w świecie gotycki kościół zbudowany z cegły. Wznoszony był przez 159 lat ( 1343 – 1502 ). Nawa ma długość 105 m, a powierzchnia kościoła prawie pół hektara.- może pomieścić ponad 25 000 osób. W kościele bardzo wiele cennych dzieł sztuki z różnych epok – w tym słynna gotycka Pieta. Niezwykłym zabytkiem jest zegar astronomiczny z 1470r. wysokości 14m – największy średniowieczny zegar świata.
 
Katedra w Oliwie – dawny kościół cystersów jest najdłuższą katedrą w Polsce ( 97,6m ) – wznoszony od XIII do XV wieku. We wnętrzu o wyposażeniu renesansowym, barokowym i rokokowym znajduje się wiele cennych dzieł sztuki. Najcenniejsze są rokokowe organy ( 7876 piszczałek ) zbudowane w latach 1763-88 ze wspaniałym prospektem organowym i cudownym brzmieniem.
 
Westerplatte - miejsce gdzie rozpoczęła się II wojna światowa. Znajduje się tu cmentarz poległych w 1939r. żołnierzy polskich, jedyna ocalała Wartownia nr 1, ruiny koszar oraz pomnik Obrońców Wybrzeża.
 
Sopot – molo – najatrakcyjniejsze miejsce w Sopocie, masowo odwiedzane przez turystów, powstało w 1827r. Drewniane molo spacerowe długości 516m i 10m szerokości, należy do najdłuższych w Europie i stanowi znakomity punkt widokowy na Zatokę Gdańską i Trójmiasto. Blisko mola, otoczony pięknymi starymi drzewami , ogromny ekskluzywny Grand Hotel.
 
Gdynia – miasto powstało w okresie międzywojennym XX . Prawa miejskie otrzymuje w 1926r., a już w 1933r. znajduje się tu największy i najnowocześniejszy port na Bałtyku.
 
Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskie – jedyne w Polsce akwarium z tysiącami barwnych ryb, drapieżnymi murenami, rekinami i piraniami, stuletnimi żółwiami, diabłami morskimi i jeżowcami.
 
„Dar Pomorza” – najsłynniejszy polski żaglowiec szkoleniowy. Zbudowany w 1909r. , w latach 1930-1983 pływał w służbie Szkoły Morskiej i stał się szkołą życia dla młodych oficerów polskiej marynarki handlowej.
 
ORP „Błyskawica” – okręt zbudowany w Anglii w latach 1935-37 dla polskiej Marynarki Wojennej, który zapisał się niezwykle chlubnie w czasie walk II wojny światowej.
 
Zamek w Malborku – wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO – największa gotycka twierdza w Europie. Od 1280r. siedziba komturów zakonu krzyżackiego, a w latach 1308-1457 centrum władzy zakonnej i rezydencja Wielkich Mistrzów. W rękach polskich od 1457 do 1772r. Później do 1945r. w rękach pruskich. Zespół zamkowy składa się z trzech części posiadających oddzielny system murów obronnych: najwcześniej zbudowanego ( 1276 – 1280 ) Zamku Wysokiego, obszernego Zamku Średniego ( XIV w.) mieszczącego Pałac Wielkiego Mistrza, sale reprezentacyjne, komnaty dla gości oraz Zamku Niskiego ( XIX w.) obejmującego część gospodarczą. W dawnym Skarbcu można podziwiać największą na świecie kolekcję artystycznych wyrobów z bursztynu, zbiór dawnych zbroi i uzbrojenia, kolekcję monet i medali.
Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-103-34-42
Regon 890593539

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

wpis nr 874/8/2021
do Rejestru Organizatorów Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer ewidencyjny 28867  w Centralnej
Ewidencji Organizatorów Turystyki Ministerstwa
Rozwoju

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl