Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 20 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy prawie 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Drezno - Miśnia - Budziszyn - Szwajcaria Saksońska (2-dniowa)
Program wycieczki: 
 
- > Budziszyn (Bautzen):
 • Stare Miasto i Katedra
- > Szwajcaria Saksońska
 • Königstein – forteca, studnia o głębokości 152 m
 • Stolpen – zamek w którym więziona była hrabina Cosel
 • Bastei (Bastion) – skalne baszty w zakolu Łaby, punkt widokowy
- > Miśnia (Meissen):
 • fabryka porcelany, Wzgórze Zamkowe z Katedrą
- > Drezno:
 • pałac Zwinger
 • Galeria Malarstwa
 • Muzeum Porcelany
 • kolekcja białej broni
 • Zielona Komnata
 • kościół NMP
 • spacer nad Łabą po Starym Mieście
w wersji Drezno – Szwajcaria Saksońska koszt wycieczki o 10 zł mniejszy
 
Cena:
z rejonu Międzyrzecza: 350 zł
z Wałbrzycha:   350 zł
z Legnicy:         340 zł
z Wrocławia:     355 zł 
Dodatkowo bilety wstępów ok 40 EUR
 
 
Świadczenia: autokar LUX  z dwoma kierowcami, opłaty parkingowe, przewodnik, nocleg w Czechach, śniadanie, obiadokolacja, utrzymanie kierowcy i przewodnika ubezpieczenie NNW i KL, VAT.  
Dodatkowo bilety wstępów – ok. 40 Euro  (bez Miśni ok. 33 Euro)
 
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Drezno – początkowo słowiańska, rybacka wioska pozostająca w cieniu pobliskiej Miśni, aż do czasu gdy w 1485r. stała się stolicą albertyńskiej linii Wettinów. Okres szczytowego rozkwitu przypada na wiek XVIII - elektor August Mocny zgromadził na swoim drezdeńskim dworze grupę wspaniałych artystów i architektów, którzy przekształcili miasto na wspaniałą europejską stolicę, z własnym bardzo ozdobnym barokowym stylem. W oparciu o dworskie zbiory zorganizowano znakomite muzea. Dumą barokowego Drezna jest pałac Zwinger, który mieści kilka muzeów, w tym:
 • Galerię Dawnych Mistrzów z dziełami Rafaela, Giorgiona, Van Eycka, Van Dycka, Rembrandta, El Greca i wielu innych,
 • Zbrojownię ( Muzeum Broni ) ze wspaniałą kolekcją broni i zbroi z całego świata,
 • Kolekcję Porcelany z wyrobami słynnej fabryki z Miśni oraz porcelaną chińską ( z ostatnich dwóch tysięcy lat ),
 • Salon Matematyczno-Fizyczny z kolekcją dawnych globusów, zegarów i przyrządów naukowych.
 
Albertinum – muzea, w których zgromadzono kilka cennych kolekcji zabytków sztuki, w tym jedną z najbogatszych na świecie kolekcję wyrobów ze złota, diamenty, szmaragdy, perły, itp. W tym kompleksie jest Galeria Nowych Mistrzów, Muzeum Numizmatyczne i Kolekcja Rzeźby. 
 
Szwajcaria Saksońska – skalisto-lesisty rejon przełomu Łaby, położony na południe od Drezna (od Miśni do granicy czeskiej), uważany za najpiękniejszy krajobrazowo rejon Saksonii. Meandry Łaby wyżłobiły wspaniałą dolinę porośniętą gęstymi lasami, spośród których wynurzają się skaliste formy o fantastycznych kształtach. 
 
Königstein – na wzgórzu w tej miejscowości znajduje się ogromna forteca Festung Königstein. Forteca, praktycznie nie do zdobycia, strzegła kiedyś granicy państwa saksońskiego. Była nieustannie umacniana i stała się czymś w rodzaju przeglądu zmieniających się technik obronnych. Później była najlepiej strzeżonym więzieniem Saksonii. Tutaj uwięziony został przez Augusta Mocnego wynalazca miśnieńskiej porcelany Johann Friedrich Boettger. Najbardziej niezwykłym elementem budowli jest XVI-wieczna 152-metrowa Głęboka Studnia. Główną jednak atrakcją jest roztaczający się stąd przepiękny widok na Szwajcarię Saksońską.
 
Stolpen – jeden z tutejszych zamków, który zamieniono na więzienie i przez 49 lat był w nim tylko jeden więzień. W 800-letniej historii twierdzy nie odnotowano drugiego takiego wypadku. Więźniem była kochanka elektora saskiego Augusta III Mocnego, hrabina Cosel. Uwięziona w Stolpen pozostała tam do końca życia - przeżyła nie tylko króla, ale nawet jego syna. Legenda mówi, że nie znalazłwszy spokoju po śmierci błąka się w tamtejszej okolicy i rozdaje złote talary, z którymi ponoć miano ją pochować obok, w jaskini góry Schafberg. 
 
Bastion (Bastei) – znajduje się niedaleko kurortu Rathen, wznoszące się na wysokość 300 metrów skały ta jeden z najbardziej znanych pomników przyrody. Usytuowany tam punkt wznosi się 190 m nad taflę Łaby. Jest to miejsce zadziwiające – robi wrażenie dzieła jakiegoś wielkiego boskiego rzeźbiarza. Roztacza się stamtąd zapierający dech w piersiach widok na Łabę i okoliczne lasy.
 
Budziszyn (Bautzen, Budyšin) – kulturalna stolica Łużyczan, jedynej autochtonicznej mniejszości słowiańskiej na terenie Niemiec. Łużyczanie osiedlili się na tych terenach w VI wieku i zamieszkują tu po dzień dzisiejszy. Dwujęzyczne napisy i dwie oficjalnie używane formy nazwy miasta nadają mu szczególny charakter. Udokumentowane wzmianki o Budziszynie pochodzą z 1002r. Tutaj w 1018r. podpisany został pokój między Niemcami a Polakami. Miasto z licznymi zabytkami - z 17 wieżami i basztami oraz zachowanymi prawie na całej długości murami miejskimi. Do symboli miasta zalicza się Stary Wodotrysk (wieża ciśnień o wys. 50 m z 1558r.), „Krzywą Wieżę” (1490-1492), kościół św. Michała z ok. 1429 r. oraz Katedra św. Piotra - jedyny kościół wielowyznaniowy (od 1524 r.) we wschodnich Niemczech.
 
Miśnia (Meissen) - szczycąca się ponad tysiącletnią historią jest nazywana kolebką Saksonii. Gród nad Łabą zołozono w roku 928 lub 929, a prawa miejskie uzyskał na początku XIII w. W latach 968 - 1581 siedziba biskupstwa. W 966 r. zostaje stolicą Marchii Miśnieńskiej, co dało początek dzisiejszej Saksonii. Obecnie Miśnia na turystycznej mapie Saksonii jest punktem tak samo ważnym  jak Drezno, a to za sprawą słynnej miśnieńskiej porcelany. Miśnia to jednak nie tylko manufaktura porcelany, to również piękna starówka, której zwarta zabudowa niewiele zmieniła się od czasów średniowiecznych. Nad miastem dominuje masywna bryła zamku, Albrechtsburga, a jeszcze wyżej wieże gotyckiej katedry.
 
Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-159-78-25
Regon 891059687

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 604-303-440
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

Zaświadczenie
nr 170/8/01/2004
o wpisie do Rejestru Organizatorów
i Pośredników Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer rejestrowy w Centralnym
Rejestrze Zezwoleń Ministerstwa
Sportu i Turystyki  03256

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl