Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 25 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy ponad 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Petersburg - Łotwa - Estonia (8-dniowa)
Program wycieczki:
 
- > przejazd trasą Via Baltica
 
- > Ryga -  stolica i największe miasto  Łotwy, przez 60 lat znajdujące się w granicach Państwa Polskiego – zabytkowe Stare Miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Ryga nosiła miano Europejskiej Stolicy Kultury. 
 
- >Tallin – stolica i największe miasto Estonii. Zajmuje 7 miejsce na Liście Najinteligentniejszych Miast Świata.  W 1997r. tallińskie Stare Miasto wpisane zostało na listę UNESCO
 
- > Petersburg – drugie największe miasto w Rosji, będące stolicą kulturalną kraju. Założone w 1703 r. przez Cara Piotra Wielkiego. Według UNESCO Petersburg to ósme najbardziej atrakcyjnie turystycznie miasto świata. Z uwagi na bogate zbiory muzealne jest jednym z głównych centrów muzealnych na świecie. Niepowtarzalne położenie – kilkadziesiąt wysp połączonych licznymi mostami – sprawia, że miasto to zwane jest również Wenecją Północy. 
 • Sobór Św. Izaaka (zwiedzanie wewnątrz) – największa prawosławna świątynia w Petersburgu, druga co do wielkości w Rosji. Wnętrza bogato zdobione kamieniami półszlachetnymi, rzeźbami oraz mozaikami, zaś szczyt pozłacaną kopuła pokrytą 100 kg czystego złota.  
 • Twierdza Pietropawłowska (zwiedzanie zewnątrz) – najstarsza budowla w mieście, w jej skład wchodzi: 6 bastionów, 2 raweliny oraz baszta. Dzień założenia Twierdzy uznawany jest za dzień powstanie miasta. Na jej terenie znajduje się pierwsza cerkiew Petersburga.
 • Newski Prospekt – główna, a zarazem najbardziej reprezentacyjna ulica miasta. Została zaplanowana przez Piotra Wielkiego. Wzdłuż ulicy rozpościerają się m.in. neoklasyczny Sobór Kazańskiej Ikony Matki Bożej, Dom Knigi, Monument Katarzyny II, Grand Hotel Europa, Rosyjska Biblioteka Narodowa.
 • Ogrody Peterhofa – park pośrodku którego stoi Wielki Pałac, nazywany „Małym Wersalem” pod Petersburgiem. Położony jest nad Zatoką Fińską, zaś założony został  przez Piotra I. Przez wielu określany mianem najpiękniejszej letniej rezydencji carskiej. Główna część to Park Francuski, w którym znajduje się m.in. Fontanna Neptuna.
 • Carskie Sioło – barokowy kompleks pałacowo-parkowy pochodzący z XVIII w., dawna rezydencja carów. Na jego terenie znajduje się słynny Pałac Katarzyny.
 • Pałac Katarzyny (Komnata Bursztynowa) oraz park – słynna Bursztynowa Komnata zaginiona w okresie II wojny światowej, w oryginalnej wersji pokryta w całości bursztynem, odtworzona z okazji 300-lecia Petersburga. Park wokół Pałacu to przepiękne ogrody Carycy Katarzyny.
 • cerkiew Czesmieńskaj – prawosławna cerkiew – pomnik, wzniesiona dla upamiętnienia zwycięstwa floty rosyjskiej w bitwie pod Czesmą.
 • Ławra św. Aleksandra Newskiego – petersburski monaster założony w 1710r. przez Cara Piotra I.
 • rejs statkiem po kanałach i rzekach – podziwianie miasta z jego licznymi zabytkami, mostami oraz parkami
 • Cerkiew Zbawiciela na Krwi (zwiedzanie wewnątrz) – wzniesiona w miejscu zamachu na Cara Aleksandra II, stąd właśnie pochodzi jej nazwa Na Krwi. Otwarta w 1907r. , następnie po 23 została zamknięta i przeznaczona do zburzenia. Ponownie otwarta w 1997r. po 30 latach prac renowatorskich. Powierzchnia 1642 m², wnętrze zdobią dekoracje mozaikowe przedstawiające sceny z Nowego Testamentu.
 • Ermitaż – rosyjskie Muzeum Państwowe, należące do grona najsłynniejszych muzeów świata. Całość mieści się w 5 pałacach, z których główny to barokowy Pałac Zimowy. Można tu podziwiać dzieła takich mistrzów jak m.in.: Rembrandt, Van Dyck, Picasso, Monet, Michał Anioł, Rubens oraz Van Gogh. 
- > wieczór folklorystyczny z poczęstunkiem
 
Cena:
z Wałbrzycha 2740 zł
z Legnicy 2740 zł
z Wrocławia 2740 zł
Świadczenia: autokar LUX  z dwoma kierowcami,  parkingi, opłaty drogowe i autostrady, 7 noclegów w hotelach*** w pokojach dwuosobowych (2 w Kownie, 1 w Tallinie, 4 w Petersburgu), wyżywienie: 7 śniadań, 9 obiadokolacji (w tym 2 w Polsce) dwudaniowe, wieczór folklorystyczny, pilot – przewodnik na całej trasie wycieczki, utrzymanie pilota i dwóch kierowców, zestaw głośnomówiący, opłaty rezerwacyjne, ubezpieczenie od NNW i KL, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, prowizje i VAT
 
Dodatkowo bilety wstępów, wieczór folklorystyczny oraz opłaty klimatyczne ok. 150 Euro  (płatne pilotowi w dniu rozpoczęcia wycieczki – do rozliczenia przez niego na końcu wycieczki) 
Obowiązuje wiza rosyjska – koszt 350 zł
 
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-103-34-42
Regon 890593539

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

wpis nr 874/8/2021
do Rejestru Organizatorów Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer ewidencyjny 28867  w Centralnej
Ewidencji Organizatorów Turystyki Ministerstwa
Rozwoju

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl