Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 25 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy ponad 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Świnoujście - Szwecja - Dania (wycieczka promowa)
Program wycieczki:
 
- > przeprawa promowa na trasie Świnoujście - Ystad 
 
- > przeprawa promowa na trasie Ystad - Świnoujście
 
- > przejazd przez Malmö (krótkie zwiedzanie - renek Stortorgen z zabytkowym ratuszem oraz budynek Turting Tprso - najwyższy budynek mieszkalny w Szwecji)
 
- > przejazd do Danii przez duńskie wyspy Falster i Zelandia najwspanialszym mostem Bałtyku przez cieśninę Sund, który jest 16-kilometrową autostradą zawieszoną nad wodami Bałtyku 
 
- > Kopenhaga:
 • Syrenka Kopenhaska,
 • fontanna Gefion,
 • Ratusz Miejski,
 • Pałac Królewski,
 • Katedra,
 • siedziba Parlamentu - Zamek Christiansborg,
 • XVIII-wieczna dzielnica portowa Nyhaven, 
 • spacer deptakiem „Stroeget”znanego z najmodniejszych sklepów, restauracji oraz występów artystów i muzyków
 • rejs kanałami Kopenhagi 
 
Cena:
z Wałbrzycha 960 zł
z Legnicy 960 zł
z Wrocławia 960 zł
Dodatkowo ok. 8 euro (rejs statkiem)
 
W cenie:
 • przejazd autokarem,
 • opłaty parkingowe,
 • pilot i przewodnik po Skandynawii,
 • 2 noclegi na promach w kajutach dwuosobowych,
 • wyżywienie: 2 śniadania w formie bufetu szwedzkiego,2 kolacje 3-daniowe z napojami, suchy prowiant w dniu wycieczki do Kopenhagi
 • opłata z dwukrotny przejazd mostem Øresund,
 • wstęp do Muzeum piwa Carlsberg
 • utrzymanie kierowcy i pilota
 • ubezpieczenie NNW i KL
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • VAT
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Świnoujście – popularna miejscowość wypoczynkowa i uzdrowiskowa, a jednocześnie ważny węzeł komunikacji i port morski o międzynarodowym znaczeniu. Na skutek „cofania się” morza obszar Świnoujścia wciąż powiększa się. Piaski osadzające się przy brzegu sprawiły, że w ciągu 200 lat linia brzegowa w tym rejonie przesunęła się o 1,5 km. Piaszczysta plaża ma 10 km długości i dochodzi do 100 m szerokości. Jedyne miasto w Polsce położone całkowicie na wyspach - obejmuje w swych granicach 44 wyspy i wysepki, z których 3 są zamieszkałe. Niemal od zarania swych dziejów miasto to pełniło ważne funkcje militarne. W połowie XIX wieku zostało silnie ufortyfikowane. Szczególnie intensywnie rozbudowywano w Świnoujściu i okolicy różnorodne instalacje wojskowe przed II wojną światową - to tu Niemcy prowadzili eksperymenty z wyrzutniami rakietowymi. 
  
 
  
 
Kopenhaga – historia miasta sięga XII wieku, ale stolicą Królestwa Danii jest od pierwszej połowy XV wieku - dzisiaj liczy 1,5 mln mieszkańców. W zaskakujący sposób łączy w sobie kameralność i cechy jednej z europejskich metropolii. Aż 25% ludności Danii pracuje w stolicy. Ta mała aglomeracja jak na stolicę europejską, zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem organizowania konferencji. Należy też wspomnieć, że Kopenhaga szczyci się mianem najbezpieczniejszej stolicy Europy. Układ urbanistyczny miasta bardzo sprzyja „ekologicznym” turystom, którzy po centrum mogą poruszać się pieszo, ponieważ do wszystkich atrakcji turystycznych można dotrzeć w ciągu 15 minut. Drugim sposobem na zwiedzanie są rowery - nieodłączny widok w Danii, gdyż Duńczycy propagują ochronę środowiska. Kopenhaga ufundowała tysiące rowerów, które można bezpłatnie używać w obrębie miasta po wielokilometrowych ścieżkach rowerowych. Niezwykłą atmosferę miasta świetnie oddaje deptak Stroeget, który nazywany jest oddechem Kopenhagi, to tu Duńczycy odpoczywają. Warto zboczyć z głównych tras i zajrzeć w mniej uczęszczane zaułki, przypominające scenerią baśnie Andersena, który mieszkał w Kopenhadze. Nie należy jednak zapominać, że Kopenhaga była siedzibą władców Danii, jak i miejscem o dużym znaczeniu militarnym ze względu na bliskość Szwecji oraz ważną drogą morską przez cieśninę Oeresund. 
 
    
 
  
 
  
 
 
Malmö – miasto powstało w XIII wieku, dzisiaj liczy 225 tyś. mieszkańców i jest największym miastem Skanii i trzecim pod względem wielkości w Szwecji. Jest ważnym ośrodkiem komunikacyjnym, przemysłowym, handlowym oraz jednym z centrów kulturalnych kraju. Silnie zróżnicowane etnicznie, ponieważ ok. 25% miejscowej społeczności stanowią obywatele innych narodowości. Pośród kilkudziesięciu nacji najliczniej reprezentowani są Arabowie, Polacy (15 tysięcy), Turcy, Węgrzy i Somalijczycy. Miasto swój rozwój zawdzięcza doskonałemu położeniu nad wodami cieśniny Oeresund i na skrzyżowaniu dróg wiodących z kontynentu w głąb Szwecji.
 
Most przez cieśninę Öresund łączący duńską wyspę Zelandię, na której leży Kopenhaga ze Szwecją i Malmö otwarto w lipcu 2000r. Jest to jedna z największych konstrukcji tego typu w Europie. Sam most liczy sobie 8 km, w najwyższym miejscu wznosi się 70 m ponad poziom wody. Za mostem 4 km drogi (i linii kolejowej) biegnie przez sztuczną wyspę Pepparholmen, kolejne 4 km to tunel po stronie duńskiej. 
 
  
 
Podróż ze stacji Malmö Central na duńskie lotnisko Kastrup zabiera 21 minut, w Kopenhadze jest się po 35 minutach. Po oddaniu mostu do użytku, zlikwidowano połączenia promowe między Kopenhagą a Malmö (oprócz jednego promu spacerowego). 
 
Lund - najstarsze miasto w Skanii, powstało w Xw. Obecnie liczy 70 tyś. mieszkańców. W XII w. było siedzibą arcybiskupstwa, które obejmowało swym zasięgiem znaczną część Skandynawii. W tym okresie powstała katedra romańska z jasnego piaskowca, która dzisiaj jest symbolem i dumą miasta. W Lund powstała pierwsza skandynawska mennica. Oprócz zabytków miasto słynie z cenionego w Europie uniwersytetu założonego w XVII wieku.
 
 
 
Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-103-34-42
Regon 890593539

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

wpis nr 874/8/2021
do Rejestru Organizatorów Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer ewidencyjny 28867  w Centralnej
Ewidencji Organizatorów Turystyki Ministerstwa
Rozwoju

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl