Pokazujemy piękno Polski
Odkrywamy uroki Europy
Mamy 20 lat doświadczenia
Zorganizowaliśmy prawie 1000 wycieczek grupowych
Nasze programy są dostosowane do indywidualnych wymagań grupy
Dbamy o niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdów
Szklarska Poręba
Program wycieczki:
 
- > Szklarska Poręba 
  • Park Dinozaurów
  • wodospad Kamieńczyka
  • wodospad Szklarki
  • Chata Walońska - zdobycie certyfikatu "Wtajemniczenia Walońskiego" 
Cena:
(przy 44 uczniach płatnych)
z Wałbrzycha 75 zł
z Legnicy 77 zł
z Wrocławia 90 zł
 
W cenie:
  • przejazd autokarem,
  • opłaty parkingowe,
  • przewodnik,
  • bilety wstępów do Parku Dinozaurów i Chaty Walońskiej (zajęcia edukacyjne)
  • VAT
Uwaga: zapoznaj się z informacjami ogólnymi
 
Szklarska Poręba – miejscowość położona w szerokiej Dolinie Kamiennej, rozdzielającej Karkonosze i Góry Izerskie. Powstanie i późniejszy rozwój miasta połączone były nierozerwalnie ze szklarstwem. Pierwsza huta szkła istniała tu już w 1366r. Znana w całej Europie huta szkła „Julia” powstała w 1807r. i jest udostępniona do zwiedzania. Obecnie Szklarska Poręba jest popularnym wczasowiskiem i największym ośrodkiem narciarskim w Sudetach. W mieście tym mieszkali i tworzyli Vlastimil Hofman – malarz, uczeń i przyjaciel Jacka Malczewskiego oraz znani pisarze i dramaturdzy niemieccy bracia Hauptmannowie. Gerhard w 1912r. otrzymał literacką Nagrodę Nobla. Ze Szklarskiej Poręby można wjechać wyciągiem krzesełkowym na Szrenicę ( 1362 m n.p.m. ) – łączna długość 2758 m, różnica wzniesień 603 m., który pozwala wywieźć w górę 1436 osób w ciągu godziny
 
Chata Walońska - siedziba reaktywowanego w 1999 roku Sudeckiego Bractwa Walońskiego, które podtrzymuje tradycje Walonów - przybyłych w XII wieku w rejon Karkonoszy  z Belgii i północnej Francji - specjalizujących się w poszukiwaniu skarbów i minerałów. W Chacie wśród pokaźnych rozmiarów eksponatów skał i minerałów odbywają się zajęcia edukacyjne przedstawiające historię Walonów. Poprzez zabawę młodzież zdobywa certyfikat potwierdzający zdobycie "Pierwszego Stopnia Wtajemniczenia Walońskiego" oraz Amulet św. Wawrzyńca, mający chronić ich przed niebezpieczeństwami w górach.
 
Park Dinozaurów "Dino Park" w Szklarskiej Porębie. Rekonstrukcja kilkudziesięciu dinozaurów naturalnej wielkości rozmieszczona wśród skał i wzgórz na terenie olbrzymiego lasu o powierzchni 15 boisk piłkarskich. Na terenie Parku znajduje się dodatkowo wiele atrakcji: wielopoziomowy plac zabaw, olbrzymia piaskownica, kolejka rodem z miasteczka Flinstonów, stanowisko nauki i płukania złota, wioska indiań ska, Małpi Gaj oraz kino 6D (połączenie kina 3D z takimi efektami jak: ruszające się i wibrujące fotele, tryskająca woda, wiejący wiatr i padający śnieg) 
 
Muzeum Ziemi - stała wystawa kamieni szlachetnych i ozdobnych. Znajduje się w odrestaurowanym wnętrzu starej tzw. Karczmy Głodowej. Zachowały się w niej oryginalne piwnice z XVIII wieku z piecem chlebowym oraz starymi sprzętami do wypieku chleba.
 
Wodospad Kamieńczyka – znajduje się powyżej Szklarskiej Poręby na potoku Kamieńczyk, największy w polskich Karkonoszach. Woda spada poprzez trzy kaskady z wysokości 27m, dalej płynie wąwozem w klasycznej, przełomowej dolinie o pionowych granitowych ścianach. Udostępniony dla turystów już pod koniec XIX w.
 
Wodospad Szklarki – o wysokości 13m, położony poniżej Szklarskiej Poręby powyżej ujścia potoku Szklarka do Kamieńczyka. Najpopularniejszy z karkonoskich wodospadów, udostępniony już w XVIII w. W 1868r. przy wodospadzie wybudowano gospodę, która po przebudowach przekształcona została w dzisiejsze schronisko „Kochanówka”.
 
Zakręt Śmierci 180-stopniowy zakręt na szosie między Szklarską Porębą a Świeradowem Zdrój, z malowniczymi skałkami z jednej strony i dość stromym stokiem z drugiej. Miejsce obrosłe legendą o tragicznych wypadkach, często odwiedzane przez turystów. Zbocze pod zakrętem przewiercone jest starymi sztolniami wykutymi przez Niemców. Ponoć pod koniec II wojny światowej były plany podłożenia tam ładunków wybuchowych, których wybuch miał spowodować osunięcie się zakrętu w przepaść.
 
Kontakt z nami

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH
"GRATUS"
UL. BASZTOWA 43/9
58-316 WAŁBRZYCH

oddział: 
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna

NIP 886-159-78-25
Regon 891059687

 

 

tel/fax 74-841-33-29
tel. kom. 604-303-440
tel. kom. 602-101-058
tel. kom. 600-630-674

www.gratus.com.pl
gratus@wp.pl

 

 

Zaświadczenie
nr 170/8/01/2004
o wpisie do Rejestru Organizatorów
i Pośredników Turystycznych
Województwa Dolnośląskiego

Numer rejestrowy w Centralnym
Rejestrze Zezwoleń Ministerstwa
Sportu i Turystyki  03256

 

 
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl